blogavatar

A Kaposvári Rákóczi FC blogja. A somogyi megyeszékhely labdarúgó csapata jelenleg az NB III. Nyugati csoportjában szerepel, de a vezetőség, a szakmai stáb valamint a játékosok is mindent megtesznek azért, hogy a jövőben újra magasabb osztályban szerepelhessen a klub.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

NB III. (35),Kaposvár (35),foci (33),Kaposvári Rákóczi FC (29),Rákóczi (27),Nyugaticsoport (24),labdarúgás (23),Rákóczi FC (20),győzelem (19),hajrákóczi (17),magyarfoci (13),U19 (9),U17 (8),NB II. (8),utánpótlás (8),U15 (8),előzetes (8),BFLA (8),upfoci (8),U16 (7),U14 (7),NB I. (7),bronzérem (6),Nyugati csoport (6),vereség (6),további eredmények (5),Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (5),Hujber Tamás (5),eredmények (4),Komárom (4),harmadik hely (4),galéria (4),Bene Ferenc (4),Nyugaticsport (4),soccer (4),sport (3),Artner Tamás (3),Pécs (3),Bene Akadémia (3),Kecskemét (3),3 pont (3),Diósd (3),Ajka (3),gólkirály (3),gól (3),up (3),MLSZ (3),dobogó (3),III. ker. TVE (3),29. forduló (3),bajnokcsapat (3),NB III (3),tabella (3),NB III. Nyugati csoport (2),football (2),Székesfehérvár (2),eztörtént (2),bajnok (2),cél a bajnoki cím (2),Csepel (2),27. forduló (2),Videoton (2),bentmaradás (2),győzni szeretnénk (2),FC Ajka (2),Újpest (2),Vác (2),Szakály Attila (2),bajnoki cím (2),fotó (2),30. forduló (2),Komárom VSE (2),blog (2),változás (2),három pont (2),bajnokság (2),DVTK (2),Felcsút (2),széria (2),Labdarúgás (2),fotók (2),Ivancsics Gellért (2),stadion (2),PMFC (2),döntetlen (2),3 (2),Gyirmót FC Győr II. (2),Hévíz (2),Veszprém (2),akadémia (2),visszaszámlálás (2),Érd (2),Érdi VSE (2),kiállítás (2),NB III. (2),erősítés (1),siker (1),Nagy Krisztián (1),értékelő (1),Szentlőrinc (1),szezonzáró (1),PAFC (1),Kaposvári Rákóczi BFLA (1),Lendva (1),Koprivinca (1),Lang Róbert (1),Lang Róbert fotó (1),edzőmeccsek (1),Fodor Marcell (1),Andorka Péter (1),U18 (1),szerződés (1),Rákózci (1),új igazolás (1),Videoton II. (1),Bene Ferenc (1),NB I (1),labdarúgs (1),Puskás Akadémia (1),éremátadás (1),első hely (1),Konrád László (1),NB II (1),Waltner Róbert (1),videó (1),záróforduló (1),játékosok (1),szlovén (1),Csorna (1),Győr (1),Gyirmót II. (1),elmaradt (1),Langfotó (1),elmaradt meccs (1),szépvoltfiúk (1),meglepetés (1),elsőre (1),Hadaró Valentin (1),ünneplés (1),NB3 (1),vége (1),szezonzárás (1),Cseri út (1),győzelmi széria (1),horvát (1),harmadikhely (1),Puskás Akadémia FC II (1),felkészülés (1),magyar futball (1),sorozat (1),Gyirmót II (1),31. forduló (1),Nagy Krisztián (1),Grosics Akadémia (1),gólzápor (1),jó sorotat (1),Miskolc (1),Kollega Krisztián (1),Wlatner Róbert (1),Pintér András (1),utolsó bajnoki (1),labdarágás (1),győznikéne (1),egypont (1),sokhelyzetkimaradt (1),góltkénelőni (1),Meglepetés (1),Fricska (1),hárompont (1),U16ű (1),nyernikell (1),Kaposvári Rákóczi FC (1),negyedik hely (1),Budapest Honvéd II (1),Labdarúgó Akadémia (1),gólzsák (1),Illés Akadémia (1),SZEOL (1),Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (1),magyar foci (1),húsvét (1),menetrend (1),Kaposvári Rákóczi (1),ezttörtént (1),nemtréfa (1),stadionfelújítás (1),Rákóczi-stadion (1),modernizálás (1),visszavágó (1),felújítás (1),meghívás (1),elindult (1),vacsora (1),beszálló (1),titok (1),piros lap (1),sajtó (1),sajtótájékoztató (1),esemény (1),pofon (1),rákóczifc (1),1 (1),eltiltás (1),Rákóczi (1),egynap (1),UTE (1),Haladás (1),Pál Tamás (1),Kaposfüred (1),harmadosztály (1),forduló (1),Balajcza Szabolcs (1),Balázs Benjámin (1),toborzó (1),fiatalok (1),gyerekek (1),képek (1),sportfotók (1),Ferencváros (1),Sopron (1),Magyar Labdarúgó Szövetség (1),Licenc (1),Waltner-csapat (1),FTC (1),Kraci (1),időpont (1),Videoton FC II. (1),Zsivoczky Péter (1),III. kerület (1),Budapest Honvéd (1),győzni akarunk (1),kell a három pont (1),Hajrákóczi (1),pedigjóvolt (1),ellenőr (1),Fegyelmi Bizottság (1),büntetés (1),pirotechnika (1),negyedikhely (1),Labdarúgó (1),start (1),futball (1),csakamagyarfoci (1),mennyeibajnokság (1),nyugaticsoport (1),meccs (1),Akadémia (1),Vasas (1),III. ker (1),megvan (1)

Három pont a cél a Komárom ellen

Szombaton 17 óra 30 perckor a sereghajtó Komárom együttesét fogadja a Kaposvári Rákóczi a labdarúgó NB III Nyugati csoportjában. A zöld-fehérek jó szériában várhatják a mérkőzést, hiszen egymás után háromszor is nyertek.

Négy mérkőzés óta veretlen a Rákóczi, és utóbbi három találkozóját megnyerte, ami jó előjel a sereghajtó elleni ütközet előtt. A Komárom ellen valószínűleg az első gól megszerzése lesz a legnehezebb, így erre készülnek a fiúk. Eltiltott nincs a csapatban; igaz, négy játékosnak is négy sárga lap áll a neve mellett, nekik vigyázniuk kell majd. Sérüléssel továbbra is csupán Ludánszki Bence bajlódik, a többiek Artner Tamás rendelkezésére állnak.
– Igazából én azt látom, hogy ebben az osztályban az ellenfelek nagyon készülnek belőlünk, főleg védekezésben. Én a Komárom ellen azt várom, mint a III. Kerület ellen, ott már a szurkolók elégedettek lehettek a játékkal és az eredménnyel is. Jó szériában van a csapat, a következő két forduló sorsdöntő lehet: ha ebből jól jövünk ki, akkor bizakodó leszek az utolsó öt mérkőzést illetően, mert akkor szerintem már nem fogunk kikapni – mondta csapatunk játékosa, Ivancsics Gellért.
A szebb napokat látott Komárom a tabella alján foglal helyet, és a bajnokság tisztes befejezése lehet a fő célja. Az együttes az eddigi 28 mérkőzéséből mindössze négyet nyert meg, és 16 pontot gyűjtött. Ennek ellenére figyelemre méltó, hogy két hete 1-0-ra győztek Sárváron, legutóbb pedig hazai pályán játszottak döntetlent a Csepellel. A két csapat őszi mérkőzését 2-0-ra nyerte a Rákóczi idegeben.
A találkozó, melyet a Twitter csatornánkon percről-percre közvetítűnk szombaton délután 17 óra 30 perckor kezdődik a Cseri úti pályán.

előzetes NB III.  Nyugaticsoport foci labdarúgás Komárom Rákóczi Kaposvári Rákóczi FC győzni szeretnénk Ivancsics Gellért

Tovább

Felért a csúcsra a Rákóczi BFLA U19!

Megnyerte a bajnokságot a Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia U19-es együttese, miután hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Kecskemét csapatát. Waltner Róbert és Konrád László tanítványai ezzel a további mérkőzésektől függetlenül az élen végeztek az NB II-ben. A szakvezetés bízik benne, hogy a csapatból minél többen felkerülnek majd a felnőtt együtteshez.

Videó a mérkőzésről és az ünneplésről, nyilatkozatokkal, az alábbi linken:

Tovább

Volt játékosunk triplájával nyert a Győr

Az NB III. Nyugati csoport 29. fordulójában kiütéses győzelemmel (volt játékosunk Kulcsár Kornél triplázott) növelte tovább előnyét az ETO FC Győr, mivel az üldöző Érd csupán döntetlenre végzett a Hévíz otthonában. A harmadik helyen álló Ajka nyert a Gyirmót második csapata ellen, így továbbra is őrzi egy pontot előnyét együttesünkkel szemben.

A forduló eredményei: Csornai SE–VLS Veszprém 1–0, Hévíz SK–Érdi VSE 0–0, III. ker. TVE–Tarr Andráshida SC 1–3, Komárom VSE–Csepel FC 1–1, Diósd–ETO FC Győr 0–5, Puskás Akadémia FC II.–Sárvár FC 1–2, FC Ajka–Gyirmót FC II. 2–0.

további eredmények NB III. Nyugati csoport 29. forduló tabella

Tovább

Kaposvári Rákóczi BFLA – csütörtökön bajnokot avathatnak

Győzelem esetén a Waltner-csapat bajnoki ünneplést rendezhetett volna Nyíregyházán, ám a dobogóért küzdő vendéglátó ellopta a show-t, ezzel elhalasztva a bajnokavatást. Csütörtökön, 14 órától, hazai pályán a Kecskemét legyőzésével bebiztosíthatja bajnoki címét az U19-es csapat, melynek előnye így is 13 pont a második Békéscsabával szemben. Az U14 szintén vereséget szenvedett Nyíregyházán, viszont az U15-ös csapat nagyon fontos győzelmet zsebelt be. Orsós Tamás ezúttal is eredményes tudott lenni, 22 bajnoki találatával pedig holtversenyben a góllövőlista élén áll. Az U17 és az U16 a Békéscsabát fogadta. Előbbi nyerni tudott, a dobogó pedig látótávolságba került, míg utóbbi bár 3:1-re is vezetett, mégis kikapott.

NB I. - U15
Bozsik Akadémia Nyíregyháza – Kaposvári Rákóczi BFLA 1:2 (0:1)
Rákóczi: Tóth, Szekeres (Szabó 79.), Walter, Szép (Horváth 61.), Kocsis, Kovács, Orsós, Baksai, Locz, Fridrich, Vörös. Vezetőedző: Horváth Miklós.
Gólszerzők: Orsós, Kocsis.

NB I. - U14
Bozsik Akadémia Nyíregyháza – Kaposvári Rákóczi BFLA 1:0 (1:0)
Rákóczi: Nagy, Mérei, Schuller, Fenyvesi, Gyenes, Pintér, Kinder, Fehérvári, Péterfi, Szederkényi (Kovács 60.), Csatos (Ferencz 65.). Vezetőedző: Horváth Zoltán.

NB II. - U19
Bozsik Akadémia Nyíregyháza – Kaposvári Rákóczi BFLA 2:0 (1:0)
Rákóczi: Bonnyai, Tranyek (Borbély 46.), Fiáth, Párkányi, Fonyódi, Horváth (Szilveszter 65.), Balogh (Bíró 52.), Herzsenyák (Rácz 59.), Vajda, Varga, Kulcsár. Vezetőedző: Waltner Róbert.

NB II. - U17
Kaposvári Rákóczi BFLA – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia 1:0 (1:0)
Rákóczi: Iványi, Kalina, Tarcsa, Bradics, Németh (Böröczi 83.), Horváth (Pintér 80.), Guzorán, Zentai, Szántó (Bizderi 89.), Baki, Kálin. Vezetőedző: Richter Sándor.
Gólszerző: Horváth.

NB II. - U16
Kaposvári Rákóczi BFLA – Békéscsaba Labdarúgó Akadémia 3:5 (3:1)
Rákóczi: Boda, Deák, Albrecht, Palkovics, Kovács, Bekő, Török, Szente, Keresztes (Holoda 69.), Horváth (Galambos 76.), Székely (Nagy 11.). Vezetőedző: Miovecz Zoltán.
Gólszerzők: Palkovics, Albrecht, Kovács.

Tovább

Újabb három ponttal gazdagodtunk

A tabella tizedik helyén álló Videoton FC második csapatának otthonában lépett pályára a Kaposvári Rákóczi FC együttese 29. fordulóban. A somogyi zöld-fehérek játéka folyamatosan javult a mérkőzés, s így újabb három pontot gyűjtöttünk.

Az első félidőben kevés helyzet alakult ki, a mezőnyben zajlott a játék, melynek irányítását a félidő felétől kezdtük el átvenni. A széleken rendszeresen meg tudtuk bontani a hazaiak védelmét, s ennek köszönhetően szereztük meg a vezetés. Nagy János beadása pattant meg, így az Zöldesi felett a hálóban között ki (0–1).
A második félidőben már egyértelműen a kaposváriak irányították a játékot, s egy tizenhatoson belüli kavarodást követően Hujber Tamás megduplázta az előnyüket (0–2). A hazaiak azonban a találkozó hajrájában egy védelmi megingást kihasználva Pápai Kristóf révén szépíteni tudtak. A találat meghozta a székesfehérváriak játékkedvét, megpróbálták a kapuja elé szorítani a Rákóczit, de egy szépen felépített kontra végén Godzsajev-Telmán passzából ismét Hujber Tamás talált a kapuba (1–3), eldöntve ezzel a három pont sorsát. A kaposváriak támadója, így már 18 találatnál jár, s újra vezeti a nyugati csoport góllövő listáját.

Videoton FC II.–Kaposvári Rákóczi FC 0–1 (1–3)
Székesfehérvár, 200 néző. V.: Farkas M. (Sándor, Keszthelyi).
Videoton FC II.: Zöldesi – Kónya, Lencsés, Lénárt (Csongrádi, a szünetben), Pölöskei, Pápai, Kondor, Lassú (Solomun, 60. p.), Varga B., Hadzics, Schiller. Edző: Dvéri Zsolt.
Kaposvári Rákóczi FC: Gőcze – Nagy J., Lakatos G., Szabó A., Hadaró – Hampuk (Fonyódi, 69. p.), Pintér A., Szakály A. Nagy K. (Zsivoczky, 78. p.) – Hujber, Ivancsics (Godzsajev-Telmán, 80. p.). Vezetőedző: Artner Tamás.
Gólszerzők: Pápai (77. p.) illetve Nagy J. (29. p.), Hujber (58. és a 91. p.).