blogavatar

A Kaposvári Rákóczi FC blogja. A somogyi megyeszékhely labdarúgó csapata jelenleg az NB III. Nyugati csoportjában szerepel, de a vezetőség, a szakmai stáb valamint a játékosok is mindent megtesznek azért, hogy a jövőben újra magasabb osztályban szerepelhessen a klub.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

NB III. (37),Kaposvár (35),foci (33),Kaposvári Rákóczi FC (30),Rákóczi (27),labdarúgás (24),Nyugaticsoport (24),Rákóczi FC (20),győzelem (19),hajrákóczi (19),magyarfoci (14),U19 (9),U17 (8),BFLA (8),U15 (8),utánpótlás (8),NB II. (8),upfoci (8),előzetes (8),NB I. (7),U16 (7),U14 (7),Nyugati csoport (6),vereség (6),bronzérem (6),Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (5),Hujber Tamás (5),további eredmények (5),Komárom (4),Bene Ferenc (4),Artner Tamás (4),eredmények (4),MLSZ (4),harmadik hely (4),galéria (4),Nyugaticsport (4),soccer (4),Pécs (3),Kecskemét (3),sport (3),29. forduló (3),Bene Akadémia (3),III. ker. TVE (3),gólkirály (3),gól (3),Ajka (3),dobogó (3),up (3),bajnokcsapat (3),NB III (3),3 pont (3),Diósd (3),tabella (3),Szakály Attila (2),27. forduló (2),Csepel (2),bentmaradás (2),változás (2),30. forduló (2),NB III. (2),fotó (2),stadion (2),FC Ajka (2),Labdarúgás (2),döntetlen (2),széria (2),Felcsút (2),bajnokság (2),football (2),három pont (2),Újpest (2),eztörtént (2),DVTK (2),Vác (2),Gyirmót FC Győr II. (2),3 (2),kiállítás (2),visszaszámlálás (2),felkészülés (2),Érd (2),Érdi VSE (2),akadémia (2),bajnok (2),győzni szeretnénk (2),Videoton (2),Veszprém (2),NB III. Nyugati csoport (2),cél a bajnoki cím (2),bajnoki cím (2),Székesfehérvár (2),fotók (2),PMFC (2),blog (2),Hévíz (2),Ivancsics Gellért (2),Komárom VSE (2),Videoton II. (1),Nagy Krisztián (1),Puskás Akadémia FC II (1),Lang Róbert (1),nevezés (1),harmadikhely (1),siker (1),előszezon (1),U18 (1),sorozat (1),edzőmeccsek (1),Koprivinca (1),első hely (1),Kaposvári Rákóczi BFLA (1),31. forduló (1),PAFC (1),Konrád László (1),Puskás Akadémia (1),videó (1),Waltner Róbert (1),elmaradt meccs (1),horvát (1),éremátadás (1),Lang Róbert fotó (1),magyar futball (1),utolsó bajnoki (1),záróforduló (1),gólzápor (1),Kollega Krisztián (1),Pintér András (1),Nagy Krisztián (1),szezonzáró (1),értékelő (1),Andorka Péter (1),Fodor Marcell (1),szerződés (1),új igazolás (1),Bene Ferenc (1),NB I (1),erősítés (1),labdarúgs (1),NB II (1),Gyirmót II. (1),vége (1),Langfotó (1),Győr (1),Csorna (1),Szentlőrinc (1),elmaradt (1),Cseri út (1),Miskolc (1),Grosics Akadémia (1),jó sorotat (1),győzelmi széria (1),játékosok (1),Lendva (1),Hadaró Valentin (1),ünneplés (1),Rákózci (1),szezonzárás (1),Gyirmót II (1),meglepetés (1),szlovén (1),szépvoltfiúk (1),NB3 (1),Wlatner Róbert (1),futball (1),győznikéne (1),egypont (1),sokhelyzetkimaradt (1),góltkénelőni (1),Meglepetés (1),Fricska (1),hárompont (1),U16ű (1),nyernikell (1),Kaposvári Rákóczi FC (1),negyedik hely (1),Budapest Honvéd II (1),Labdarúgó Akadémia (1),gólzsák (1),Illés Akadémia (1),SZEOL (1),Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (1),magyar foci (1),húsvét (1),menetrend (1),Kaposvári Rákóczi (1),ezttörtént (1),nemtréfa (1),stadionfelújítás (1),Rákóczi-stadion (1),modernizálás (1),visszavágó (1),felújítás (1),meghívás (1),elindult (1),vacsora (1),beszálló (1),titok (1),piros lap (1),sajtó (1),sajtótájékoztató (1),esemény (1),pofon (1),rákóczifc (1),1 (1),eltiltás (1),Rákóczi (1),egynap (1),UTE (1),Haladás (1),Kaposfüred (1),harmadosztály (1),forduló (1),képek (1),Pál Tamás (1),Balajcza Szabolcs (1),toborzó (1),fiatalok (1),gyerekek (1),Balázs Benjámin (1),sportfotók (1),Kraci (1),Sopron (1),Magyar Labdarúgó Szövetség (1),Licenc (1),megvan (1),Ferencváros (1),Waltner-csapat (1),időpont (1),Videoton FC II. (1),FTC (1),Zsivoczky Péter (1),III. kerület (1),Budapest Honvéd (1),győzni akarunk (1),kell a három pont (1),Hajrákóczi (1),pedigjóvolt (1),ellenőr (1),Fegyelmi Bizottság (1),büntetés (1),pirotechnika (1),negyedikhely (1),Labdarúgó (1),labdarágás (1),start (1),csakamagyarfoci (1),mennyeibajnokság (1),nyugaticsoport (1),meccs (1),Akadémia (1),Vasas (1),III. ker (1),elsőre (1)

A gólzápor után kezdetét vette az ünneplés

A Gyirmót FC Győr második csapata ellen zárta a bajnokságot a Kaposvári Rákóczi FC. A kaposváriak már az első félidőben négygólos előnyre tettek szert, a másodikban pedig tovább növelték amúgy sem csekély előnyüket.

Hazai szempontból remekül kezdődött a mérkőzés. Nagy János lövésébe Nagy Krisztián ért bele, a labda pedig védhetetlenül vágódott a jobb alsóba, így már a hetedik percben megszerezte a vezetést a Rákóczi (1–0). Két perccel később már 2–0 állt az eredményjelzőn. Hujber Tamás egy remek labdaszerzés után egyedül törhetett kapura, s okosan a kapu jobb oldalába lőtt. A gyirmótiak nem találták az ellenszert a kaposvári rohamok ellen, a széleken Kollega Krisztián folyamatosan a védők mögé tudott kerülni, a harmadik gól előtt mindenkit faképnél hagyott, s a kapus mellett a bal alsóba gurított (3–0). A félidő lefújása előtt nem sokkal Pintér András egy labdaszerzést követően távolról bombázott a jobb alsóba (4–0).
A második félidőben is folytatódtak a kaposvári rohamok és a gólgyártás. Ivancsics Gellért kapásból jutatta a hálóba a labdát egy baloldali beadás után (5–0), majd Nagy János beívelését Kollega Krisztián fejelte Kovács Márk kapujába (6–0). A csereként beálló Fonyódi Bálint többször okozott problémát a vendégek védőinek, s egy kiugratás után Tóth László rántotta le őt a tizenhatoson belül. A jogos büntetőt Ivancsics Gellért értékesítette (7–0), beállítva ezzel a végeredményt, hiszen Szakály Attila szabadrúgása után hatalmas bravúrral védett Kovács Márk.
A gólzáporos győzelem után a szurkolók vastapssal köszönték meg a labdarúgóknak a remek játékot, valamit a szezonban nyújtott teljesítményt, amivel újoncként a harmadik helyen zártak. A találkozót követően Réfi Gábor a Magyar Labdarúgó Szövetség Amatőr Bizottságának tagja adta át a kaposvári labdarúgóknak a bronzérmet, köztük Hujber Tamásnak is, aki 20 góljával a Nyugati csoport gólkirályi címét is megszerezte.

Artner Tamás: Köszönöm a vezetőségnek a támogatását és szurkolók bíztatását, a csapatnak a hozzáállást, a segítőimnek pedig a remek munkát. A mérkőzésen bebizonyított a csapat, hogy sokat léptünk előre. Igaz, hogy a Gyirmót II. nem a legerősebb összeállításában érkezett, de a helyzeteket akkor is be kell rúgni. A játékosok átérezték, hogy így kell elbúcsúztatni egy szezont. Gratulálok nekik, bízom abban, hogy a következőben a megfelelő erősítésekkel ezt az érmet még szebbé fogjuk tenni.

Nagy László: Kritikán aluli volt a teljesítményünk. Félig az ifi csapattal álltunk fel, de ha valaki látta ezt a mérkőzést, ha laikus, ha szakember, tudja ilyen hozzáállással és önbecsüléssel nem lehet játszani, mert akkor ez a vége.

Kaposvári Rákóczi FC–Gyirmót FC Győr II. 7–0 (4–0)
Kaposvár, Cseri út, 300 néző. V.: Sipos Katalin (Legeza, Molnár M.).
Kaposvári Rákóczi FC: Slakta – Nagy J., Ludánszki (Havas, 44. p.), Szabó A., Hadaró (Vajda R., a szünetben) – Nagy K., Szakály A., Pintér A. (Fonyódi, 66. p.), Ivancsics – Hujber, Kollega K. Vezetőedző: Artner Tamás.
Gyirmót FC Győr II.: Kovács M. – Veres, Nagy B., Aranyos (Király T., a szünetben), Horváth R. – Tóth L., Borkai (Fekete, 63. p.) – Irmes (Éri, 63. p.), Gelencsér, Kőris – Horváth D. Vezetőedző: Nagy László.
Gólszerzők: Nagy K. (8. p.), Hujber (9. p.), Kollega K. (35. és a 62. p.), Pintér A. (42. p.), Ivancsics (60. és a 86. p. – a másodikat 11-esből).
Sárga lap: Pintér A. (57. p.), Vajda R. (65. p.), Nagy K. (88. p.) illetve Király T. (81. p.), Tóth L. (84. p.), Horváth R. (87. p.).

Gyirmót II. Gyirmót FC Győr II. Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC hajrákóczi NB III. Nyugati csoport foci labdarúgás győzelem gólzápor bronzérem Hujber Tamás gólkirály Kollega Krisztián Ivancsics Gellért Pintér András Nagy KrisztiánA mérkőzés után a játékosok átvehették a bronzérmeket.                       Fotó: Lang Róbert

Tovább

Idényt zár a Rákóczi: győzelem, bronzérem, gólkirályi cím

Vasárnap a Gyrimót második csapata ellen fejezi be bajnoki szereplését a Kaposvári Rákóczi. Artner Tamás fiai a labdarúgó NB III nyugati csoportjában már biztosan bronzérmesek, és szeretnének győzelemmel és jó játékkal búcsúzni a közönségtől és a Cseri úti pályától.

Három fordulóval a bajnokság vége előtt már eldőlt, hogy a Rákóczi a harmadik helyen végez a szezonban. A bajnok Győri ETO és a második Érd mögött végeztek Artner Tamásék, ami újoncként remek teljesítmény, ha a hátteret és a célokat nézzük, no meg az őszi szereplés nagy részét, akkor lehet bennünk hiányérzet. A Gyirmót második csapata ellen viszont csak egy cél lehet, a győzelem. Hujber Tamás számára pedig a gólkirályi cím a tét.
– Én azt gondolom, hogy már megvan a gólkirályi cím: három góllal vezetek, akik mögöttem vannak, úgy tudom, már nem játszanak az utolsó fordulóban. Az volt a célom a bajnokság elején is, hogy gólkirály legyek, és meg is valósul az álmom – mondta Hujber Tamás.
A csapat legeredményesebb játékosa 19 gónál tart, és előfordulhat, hogy visszarendeli nevelőegyesülete, az MTK. Mivel a kék-fehérek kiestek az élvonalból, magyar játékosokkal szeretnének visszajutni. Torghelle Sándor helye pedig a jelek szerint megüresedik.
A kaposváriak nemcsak a szezontól, hanem a Cseri úti pályától is búcsúznak a Gyirmót ellen, mivel ősszel már a megújult Rákóczi stadionban rendezhetik a bajnoki mérkőzéseket. Addig azonban még vár a csapatra egy hazai meccs, ahol illene kiszolgálni a szurkolókat.
– A múlt heti, ajkai 4-0-s vereség egy nagy pofon volt nekünk. A Gyirmót ellen mindenképpen győzni szeretnénk, és egy közönségszórakoztató játékkal búcsúzni a szezontól – fogalmazott hadaró Valentin.
A mérkőzés vasárnap 18 órakor kezdődik, a találkozó után kerül sor a bajnoki bronzérmek átadására is. A zöld-fehérek tehát éremmel vonulhatnak a nyári pihenőre.

A találkozóról twitter és facebook oldalunk is beszámolunk percről-percre.

Tovább

Kaposvári Rákóczi BFLA – Jövőre is az NB I-ben

Az U15-ös és az U14-es csapat egyaránt megőrizte NB I-es tagságát, ezzel teljesítve a szezon elején kitűzött célt. A két bajnokság táblázatát, a szerzett pontokat egyben figyelembe véve, az a két klub búcsúzik mindkét korosztályával, mely a legkevesebb pontot gyűjtötte összesítve. Az U14 L-IT-SZEAC elleni sikerével a Kaposvári Rákóczi BFLA két korosztálya behozhatatlan előnyre tett szert a kiesés ellen küzdő riválisokkal szemben. Az U15 mindeközben vereséget szenvedett egy olyan mérkőzésen, melynek a „zöldasztalnál” még lesz folytatása.  A már két hete bajnok U19 újabb rangadót nyert, s bizonyítja, hogy nem véletlenül lett bajnok. Az U16 fölényes váci sikerrel rukkolt elő, miközben az U17 pontot szerzett, ezzel pedig teljesítve a szezon eleji célkitűzést, avagy az 50 bajnoki pontot.

NB I. - U15
Kaposvári Rákóczi BFLA – L-IT-SZEAC 0:2 (0:1)
Rákóczi: Tóth, Kovács, Szekeres (Szép 62.), Walter, Kocsis, Orsós, Baksai, Fridrich, Balog, Péterfi (Horváth 66.), Locz. Vezetőedző: Horváth Miklós.
Kiállítva: Orsós (35.), Locz (83.), Tóth (90+) ill. -

NB I. - U14
Kaposvári Rákóczi BFLA – L-IT-SZEAC 5:1 (2:0)
Rákóczi: Zarka, Schuller, Mérei, Fenyvesi, Gyenes, Csertán, Pintér, Fehérvári, Kinder, Kovács, Csatos. Vezetőedző: Horváth Zoltán.
Gólszerzők: Gyenes 3, Csertán 2.

NB II. - U19

Kaposvári Rákóczi BFLA – Békéscsaba LA 5:3 (3:2)
Rákóczi: Bonnyai, Tranyek (Schvarcz 73.), Fiáth, Kulcsár, Borbély, Balogh (Kovács 62.), Rácz, Herzsenyák, Vajda, Horváth, Varga. Vezetőedző: Waltner Róbert.
Gólszerzők: Rácz 2, Balogh, Herzsenyák, Horváth.

NB II. - U17
Vác Város LSE – Kaposvári Rákóczi BFLA 1:1 (0:1)
Rákóczi: Andrejev (Iványi 54.), Kalina, Tarcsa, Németh, Baki, Bradics, Guzorán, Tamás (Horváth 62.), Zentai, Szántó, Kálin. Vezetőedző: Richter Sándor.
Gólszerző: Tamás.

NB II. - U16
Vác Város LSE – Kaposvári Rákóczi BFLA 0:4 (0:1)
Rákóczi: Szilágyi, Deák, Albrecht, Palkovics, Bekő, Török (Kovács 61.), Szente, Keresztes (Galambos 71.), Nagy (Holoda 35.), Székely (Simon 71.). Vezetőedző: Miovecz Zoltán.
Gólszerzők: Keresztes 2, Albrecht, Kecskés (öngól).

Tovább

A Komárom okozta a forduló meglepetését

Arról már beszámoltunk, hogy csapatunk négygólos vereséget szenvedett Ajkán, de nézzük, hogyan alakultak a 33., utolsó előtti forduló eredményei.

A Komárom VSE a forduló meglepetését szolgáltatta azzal, hogy legyőzte a tabella második helyén álló Érdet. A Csorna–Budapest Honvéd II. és a Gyirmót II.–Csepel összecsapás is döntetlennel ért véget. Megszakadt a III. kerületiek kilenc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szeriája, hiszen Kenesei Krisztiánék nyerni tudtak a Hévíz ellen. A bajnok Győr a Sárvár ellen is begyűjtötte a három pontot, míg a diósdi együttes ezen a héten sem állt ki.

További eredmények: Videoton FC II.–VLS Veszprém 1–2, Komárom VSE–Érdi VSE 5–2, Csornai SE–Budapest Honvéd-MFA II. 2–2, III. ker. TVE–Hévíz SK 1–0, Diósd–Tarr Andráshida SC 0–3 (játék nélkül), Gyirmót FC Győr II.–Csepel FC 0–0, ETO FC Győr–Sárvár FC 2–0.

Tovább

Otthon tartotta a három pontot az Ajka

Az Ajka otthonában lépett pályára csapatunk a 33. fordulóban. A mérkőzés első félidejében a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, amelyet a másodikban megdupláztak, így pont nélkül térhettek haza Szakály Attiláék.

Az ajkaiak számára kezdődött jobban a találkozó, hiszen a hazaiak szerezték meg a vezetést az első negyed óra végén. Egy szöglet utáni csúsztatás az üresen álló Szabó Zsolthoz került, akinek nem volt nehéz dolga, s két méterről a kapuba passzolt (1–0). A gól után próbálta átvenni a mérkőzés irányítását a Rákóczi, s már-már mezőnyfölényben játszott, amit Szakály Attila lövései is jeleztek. Egy remek Pál Dávid beadása után viszont az érkező Kovács Gergő fejese a hálóban kötött ki (2–0), így a szünet előtt megduplázta előnyét az Ajka.
A második félidőben Hanzl Máté bombagóljával növelte tovább előnyét a Veszprém megyei együttes (3–0), a Rákóczi pedig harcosan ment előre a szépítésért, de Hujber Tamás lövése után óriási bravúrt mutatott be Balogh Márton kapus. Az utolsó percekben Lakatos Gergő begyűjtötte a második sárga lapját is, s az ebből adódó szabadrúgásból újra Hanzl Máté volt eredményes (4–0).
Csapatunk a vereség ellenére is az Ajka előtt végez majd a végelszámolásban.

Artner Tamás: Sajnos azt lehetett látni, hogy a harmadik hely megszerzésével jó néhány játékos úgy gondolta, hogy véget ért a szezon. A mérkőzésen alulmúltuk önmagunkat.

Rozmán László: Arra készültünk, hogy győzelemmel búcsúzunk a közönségünktől. Mindenki hozzátett a sikerhez, ami örömre ad okot.

FC Ajka–Kaposvári Rákóczi FC 4–0 (2–0)
Ajka, 300 néző. V.: Kovács G. (Reinicz, Schweighardt).
FC Ajka: Balogh M. – Köles, Kovács Gergő, Kozma, Fodor M. – Tölgyesi – Pál D., Hanzl, Szabó Zs. (Markó, 75. p.), Juhász D. (Kovács Gábor, 59. p.) – Balázs R. (Lőrinczy, 68. p.). Vezetőedző: Rozmán László.
Kaposvári Rákóczi FC: Gőcze – Nagy J., Lakatos G., Szabó A., Hadaró – Nagy K., Pintér A. (Mayer, 62. p.), Szakály A., Fonyódi (Ivancsics, a szünetben) – Kollega K. (Godzsajev-Telmán, 79. p.), Hujber. Vezetőedző: Artner Tamás.
Gólszerzők: Szabó Zs. (19. p.), Kovács G. (43. p.), Hanzl (60. és a 86. p.).
Kiállítva: Lakatos G. (85. p.).
Sárga lap: Szabó Zs. (51. p.), illetve Lakatos G. (72. p.).