blogavatar

A Kaposvári Rákóczi FC blogja. A somogyi megyeszékhely labdarúgó csapata jelenleg az NB III. Nyugati csoportjában szerepel, de a vezetőség, a szakmai stáb valamint a játékosok is mindent megtesznek azért, hogy a jövőben újra magasabb osztályban szerepelhessen a klub.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

NB III. (35),Kaposvár (35),foci (33),Kaposvári Rákóczi FC (29),Rákóczi (27),Nyugaticsoport (24),labdarúgás (23),Rákóczi FC (20),győzelem (19),hajrákóczi (17),magyarfoci (13),U19 (9),U17 (8),NB II. (8),utánpótlás (8),U15 (8),előzetes (8),BFLA (8),upfoci (8),U16 (7),U14 (7),NB I. (7),bronzérem (6),Nyugati csoport (6),vereség (6),további eredmények (5),Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (5),Hujber Tamás (5),eredmények (4),Komárom (4),harmadik hely (4),galéria (4),Bene Ferenc (4),Nyugaticsport (4),soccer (4),sport (3),Artner Tamás (3),Pécs (3),Bene Akadémia (3),Kecskemét (3),3 pont (3),Diósd (3),Ajka (3),gólkirály (3),gól (3),up (3),MLSZ (3),dobogó (3),III. ker. TVE (3),29. forduló (3),bajnokcsapat (3),NB III (3),tabella (3),NB III. Nyugati csoport (2),football (2),Székesfehérvár (2),eztörtént (2),bajnok (2),cél a bajnoki cím (2),Csepel (2),27. forduló (2),Videoton (2),bentmaradás (2),győzni szeretnénk (2),FC Ajka (2),Újpest (2),Vác (2),Szakály Attila (2),bajnoki cím (2),fotó (2),30. forduló (2),Komárom VSE (2),blog (2),változás (2),három pont (2),bajnokság (2),DVTK (2),Felcsút (2),széria (2),Labdarúgás (2),fotók (2),Ivancsics Gellért (2),stadion (2),PMFC (2),döntetlen (2),3 (2),Gyirmót FC Győr II. (2),Hévíz (2),Veszprém (2),akadémia (2),visszaszámlálás (2),Érd (2),Érdi VSE (2),kiállítás (2),NB III. (2),erősítés (1),siker (1),Nagy Krisztián (1),értékelő (1),Szentlőrinc (1),szezonzáró (1),PAFC (1),Kaposvári Rákóczi BFLA (1),Lendva (1),Koprivinca (1),Lang Róbert (1),Lang Róbert fotó (1),edzőmeccsek (1),Fodor Marcell (1),Andorka Péter (1),U18 (1),szerződés (1),Rákózci (1),új igazolás (1),Videoton II. (1),Bene Ferenc (1),NB I (1),labdarúgs (1),Puskás Akadémia (1),éremátadás (1),első hely (1),Konrád László (1),NB II (1),Waltner Róbert (1),videó (1),záróforduló (1),játékosok (1),szlovén (1),Csorna (1),Győr (1),Gyirmót II. (1),elmaradt (1),Langfotó (1),elmaradt meccs (1),szépvoltfiúk (1),meglepetés (1),elsőre (1),Hadaró Valentin (1),ünneplés (1),NB3 (1),vége (1),szezonzárás (1),Cseri út (1),győzelmi széria (1),horvát (1),harmadikhely (1),Puskás Akadémia FC II (1),felkészülés (1),magyar futball (1),sorozat (1),Gyirmót II (1),31. forduló (1),Nagy Krisztián (1),Grosics Akadémia (1),gólzápor (1),jó sorotat (1),Miskolc (1),Kollega Krisztián (1),Wlatner Róbert (1),Pintér András (1),utolsó bajnoki (1),labdarágás (1),győznikéne (1),egypont (1),sokhelyzetkimaradt (1),góltkénelőni (1),Meglepetés (1),Fricska (1),hárompont (1),U16ű (1),nyernikell (1),Kaposvári Rákóczi FC (1),negyedik hely (1),Budapest Honvéd II (1),Labdarúgó Akadémia (1),gólzsák (1),Illés Akadémia (1),SZEOL (1),Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (1),magyar foci (1),húsvét (1),menetrend (1),Kaposvári Rákóczi (1),ezttörtént (1),nemtréfa (1),stadionfelújítás (1),Rákóczi-stadion (1),modernizálás (1),visszavágó (1),felújítás (1),meghívás (1),elindult (1),vacsora (1),beszálló (1),titok (1),piros lap (1),sajtó (1),sajtótájékoztató (1),esemény (1),pofon (1),rákóczifc (1),1 (1),eltiltás (1),Rákóczi (1),egynap (1),UTE (1),Haladás (1),Pál Tamás (1),Kaposfüred (1),harmadosztály (1),forduló (1),Balajcza Szabolcs (1),Balázs Benjámin (1),toborzó (1),fiatalok (1),gyerekek (1),képek (1),sportfotók (1),Ferencváros (1),Sopron (1),Magyar Labdarúgó Szövetség (1),Licenc (1),Waltner-csapat (1),FTC (1),Kraci (1),időpont (1),Videoton FC II. (1),Zsivoczky Péter (1),III. kerület (1),Budapest Honvéd (1),győzni akarunk (1),kell a három pont (1),Hajrákóczi (1),pedigjóvolt (1),ellenőr (1),Fegyelmi Bizottság (1),büntetés (1),pirotechnika (1),negyedikhely (1),Labdarúgó (1),start (1),futball (1),csakamagyarfoci (1),mennyeibajnokság (1),nyugaticsoport (1),meccs (1),Akadémia (1),Vasas (1),III. ker (1),megvan (1)

Horvát és szlovén csapat ellen is pályára lépünk

Kezd összeállni együttesünk felkészülési programja a 2017-2018-as bajnoki évadra. A csapat július harmadikán kezd, és hét edzőmérkőzéssel hangol arra az NB III.-as bajnokságra.

A tervezett program:

Július 12. Videoton II. (helyszín, időpont még nem ismert)

Július.15., 11 óra: Kaposvár Rákóczi FC–Szentlőrinc

Július 19., 19 óra: Kaposvári Rákóczi FC–PMFC

Július 22., 18 óra: Kaposvári Rákóczi FC–NK Koprivinca (horvát)

Július 26. Lendva (szlovén)–Kaposvári Rákóczi FC

Július 29, 18 óra: Kaposvári Rákóczi FC–Lendva.

Az utolsó, augusztus ötödikei felkészülési mérkőzés még szervezés alatt áll. A bajnokság augusztus 12.-én, szombaton kezdődik.

Tovább

Megvannak a dobogósok – miénk a harmadik hely

Ahogyan arra előzetesen számítani lehetett, már két fordulóval a bajnokság vége előtt kialakult a dobogósok sorrendje. A győriek hazai pályán legyőzték a szomszédvár Csornát, így az első helyen végeztek, s a következő szezont már a másodosztályban kezdhetik. A Érd kiütéses győzelmet aratott a Videoton fiókcsapata felett, de az már korábban biztossá vált, hogy Limperger Zsolt együttese a második helyen zár. Számunkra kedvezően alakult az Ajka csepeli vendégjátéka, hiszen a nemrég edzőváltáson átesett Veszprém megyeiek meglepetésre kikaptak, igaz a fővárosiak a 92. percben szerezték a három pontot, s a mi harmadik helyünket jelentő találatot. Mint arról beszámoltunk a Diósd nem utazott el, így elmaradt a mérkőzésünk, az MLSZ még nem határozott, de a versenyszabályzata szerint, ha a mérkőzés elmaradásában az egyik csapat vonatkozásában a versenyügyi felelősség megállapításra került, akkor a három bajnoki pontot 3–0-ás gólkülönbséggel a másik csapat javára kell igazolni. Ennek értelmében az előnyünk nyolc pontra nő, így már nem lesz ki-ki mérkőzés a következő fordulóban az Ajka elleni bajnokink.

Az NB III. Nyugati csoport 32. fordulójának további eredményei: VLS Veszprém–III. ker. TVE 2–0, Csepel FC–FC Ajka 1–0, Hévíz SK–Budapest Honvéd-MFA. II. 0–0, Sárvár FC–Gyirmót FC Győr II. 2–0, Tarr Andráshida SC–Puskás Akadémia FC II. 1–3, Érdi VSE–Videoton FC II. 5–1, ETO FC Győr–Csornai SE 2–1. A Komárom VSE csapata szabadnapos volt.

NB III. Kaposvár Győr bajnok Érd Csorna Diósd elmaradt meccs bronzérem bajnokság foci labdarúgás Nyugaticsoport szépvoltfiúk Ajka

A tabellában még nem szerepel a Kaposvári Rákóczi FC–Diósd mérkőzés, mivel hivatalos döntés egyelőre nem született.

Tovább

Látogatók a III. kerületből

Szombaton a III. Kerületi TVE csapatát fogadja a Kaposvári Rákóczi a labdarúgó NB III. Nyugati csoportjában. A zöld-fehérek közvetlen riválissal találkoznak, akiket ősszel is csak nehezen győztek le idegenben. A kaposváriaknál több hiányzó is akad, ennek ellenére Artner Tamásék csak a győzelmet tekintik elfogadhatónak.

Legutóbb hármat vágott a Rákóczi a Budapest Honvéd második csapatának, amivel győzött is 3-2-re, előtte viszont három meccsen csak egy pont és egy gól volt a termés. A III. kerülettel szemben ősszel szűken, 1-0-ra győzött az óbudaiak otthonában a Kaposvári Rákóczi, és a zöld-fehérek bíznak benne, hogy az idegenbeli siker visszahozta a csapat önbizalmát, hogy itthon is a kapuba, és ne mellé találjanak végre.
– Helyre tette a fejeket a múlt heti siker – mondta csapatunk játékosa, Szakály Attila. – Nagyon sok gólhelyzetet dolgoztunk ki korábban is, de nem sikerült értékesíteni, most ez a három gól felszabadította a gátakat és ez által mindenki nyugodtan fog játszani.
A fővárosiak is hasonló pályát futottak be tavasszal, mint a Kaposvár, a jó kezdetet, a négy győzelmet négy vereség követte, és most szeretnének visszakapaszkodni az élmezőny közelébe.
Kenesei Krisztián szerint a Rákóczi esélyesebb, de ők pontokért érkeznek. A vendégek legveszélyesebb játékosa egyértelműen Kenesei Krisztián. A korábbi válogatott labdarúgó legutóbb éppen a kaposvári Hujber Tamástól vette át a vezetést a nyugati csoport góllövő listájának élén, és ezúttal is szeretne a hálóba találni, így kulcskérdés lehet az ő semlegesítése.
Sajnos akad bőven hiányzó a kaposvári oldalon, Kollega Krisztián, Nagy Krisztián, Godzsajev-Telmán Rabil Ogli beteg, Ludánszki Bence a derekával bajlódik és Havas Attila sem jött még rendbe.

A találkozó szombaton délután 17 órakor kezdődik a Cseri úti pályán.