Ahogyan arra előzetesen számítani lehetett, már két fordulóval a bajnokság vége előtt kialakult a dobogósok sorrendje. A győriek hazai pályán legyőzték a szomszédvár Csornát, így az első helyen végeztek, s a következő szezont már a másodosztályban kezdhetik. A Érd kiütéses győzelmet aratott a Videoton fiókcsapata felett, de az már korábban biztossá vált, hogy Limperger Zsolt együttese a második helyen zár. Számunkra kedvezően alakult az Ajka csepeli vendégjátéka, hiszen a nemrég edzőváltáson átesett Veszprém megyeiek meglepetésre kikaptak, igaz a fővárosiak a 92. percben szerezték a három pontot, s a mi harmadik helyünket jelentő találatot. Mint arról beszámoltunk a Diósd nem utazott el, így elmaradt a mérkőzésünk, az MLSZ még nem határozott, de a versenyszabályzata szerint, ha a mérkőzés elmaradásában az egyik csapat vonatkozásában a versenyügyi felelősség megállapításra került, akkor a három bajnoki pontot 3–0-ás gólkülönbséggel a másik csapat javára kell igazolni. Ennek értelmében az előnyünk nyolc pontra nő, így már nem lesz ki-ki mérkőzés a következő fordulóban az Ajka elleni bajnokink.

Az NB III. Nyugati csoport 32. fordulójának további eredményei: VLS Veszprém–III. ker. TVE 2–0, Csepel FC–FC Ajka 1–0, Hévíz SK–Budapest Honvéd-MFA. II. 0–0, Sárvár FC–Gyirmót FC Győr II. 2–0, Tarr Andráshida SC–Puskás Akadémia FC II. 1–3, Érdi VSE–Videoton FC II. 5–1, ETO FC Győr–Csornai SE 2–1. A Komárom VSE csapata szabadnapos volt.

NB III. Kaposvár Győr bajnok Érd Csorna Diósd elmaradt meccs bronzérem bajnokság foci labdarúgás Nyugaticsoport szépvoltfiúk Ajka

A tabellában még nem szerepel a Kaposvári Rákóczi FC–Diósd mérkőzés, mivel hivatalos döntés egyelőre nem született.