A Gyirmót FC Győr második csapata ellen zárta a bajnokságot a Kaposvári Rákóczi FC. A kaposváriak már az első félidőben négygólos előnyre tettek szert, a másodikban pedig tovább növelték amúgy sem csekély előnyüket.

Hazai szempontból remekül kezdődött a mérkőzés. Nagy János lövésébe Nagy Krisztián ért bele, a labda pedig védhetetlenül vágódott a jobb alsóba, így már a hetedik percben megszerezte a vezetést a Rákóczi (1–0). Két perccel később már 2–0 állt az eredményjelzőn. Hujber Tamás egy remek labdaszerzés után egyedül törhetett kapura, s okosan a kapu jobb oldalába lőtt. A gyirmótiak nem találták az ellenszert a kaposvári rohamok ellen, a széleken Kollega Krisztián folyamatosan a védők mögé tudott kerülni, a harmadik gól előtt mindenkit faképnél hagyott, s a kapus mellett a bal alsóba gurított (3–0). A félidő lefújása előtt nem sokkal Pintér András egy labdaszerzést követően távolról bombázott a jobb alsóba (4–0).
A második félidőben is folytatódtak a kaposvári rohamok és a gólgyártás. Ivancsics Gellért kapásból jutatta a hálóba a labdát egy baloldali beadás után (5–0), majd Nagy János beívelését Kollega Krisztián fejelte Kovács Márk kapujába (6–0). A csereként beálló Fonyódi Bálint többször okozott problémát a vendégek védőinek, s egy kiugratás után Tóth László rántotta le őt a tizenhatoson belül. A jogos büntetőt Ivancsics Gellért értékesítette (7–0), beállítva ezzel a végeredményt, hiszen Szakály Attila szabadrúgása után hatalmas bravúrral védett Kovács Márk.
A gólzáporos győzelem után a szurkolók vastapssal köszönték meg a labdarúgóknak a remek játékot, valamit a szezonban nyújtott teljesítményt, amivel újoncként a harmadik helyen zártak. A találkozót követően Réfi Gábor a Magyar Labdarúgó Szövetség Amatőr Bizottságának tagja adta át a kaposvári labdarúgóknak a bronzérmet, köztük Hujber Tamásnak is, aki 20 góljával a Nyugati csoport gólkirályi címét is megszerezte.

Artner Tamás: Köszönöm a vezetőségnek a támogatását és szurkolók bíztatását, a csapatnak a hozzáállást, a segítőimnek pedig a remek munkát. A mérkőzésen bebizonyított a csapat, hogy sokat léptünk előre. Igaz, hogy a Gyirmót II. nem a legerősebb összeállításában érkezett, de a helyzeteket akkor is be kell rúgni. A játékosok átérezték, hogy így kell elbúcsúztatni egy szezont. Gratulálok nekik, bízom abban, hogy a következőben a megfelelő erősítésekkel ezt az érmet még szebbé fogjuk tenni.

Nagy László: Kritikán aluli volt a teljesítményünk. Félig az ifi csapattal álltunk fel, de ha valaki látta ezt a mérkőzést, ha laikus, ha szakember, tudja ilyen hozzáállással és önbecsüléssel nem lehet játszani, mert akkor ez a vége.

Kaposvári Rákóczi FC–Gyirmót FC Győr II. 7–0 (4–0)
Kaposvár, Cseri út, 300 néző. V.: Sipos Katalin (Legeza, Molnár M.).
Kaposvári Rákóczi FC: Slakta – Nagy J., Ludánszki (Havas, 44. p.), Szabó A., Hadaró (Vajda R., a szünetben) – Nagy K., Szakály A., Pintér A. (Fonyódi, 66. p.), Ivancsics – Hujber, Kollega K. Vezetőedző: Artner Tamás.
Gyirmót FC Győr II.: Kovács M. – Veres, Nagy B., Aranyos (Király T., a szünetben), Horváth R. – Tóth L., Borkai (Fekete, 63. p.) – Irmes (Éri, 63. p.), Gelencsér, Kőris – Horváth D. Vezetőedző: Nagy László.
Gólszerzők: Nagy K. (8. p.), Hujber (9. p.), Kollega K. (35. és a 62. p.), Pintér A. (42. p.), Ivancsics (60. és a 86. p. – a másodikat 11-esből).
Sárga lap: Pintér A. (57. p.), Vajda R. (65. p.), Nagy K. (88. p.) illetve Király T. (81. p.), Tóth L. (84. p.), Horváth R. (87. p.).

Gyirmót II. Gyirmót FC Győr II. Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC hajrákóczi NB III. Nyugati csoport foci labdarúgás győzelem gólzápor bronzérem Hujber Tamás gólkirály Kollega Krisztián Ivancsics Gellért Pintér András Nagy KrisztiánA mérkőzés után a játékosok átvehették a bronzérmeket.                       Fotó: Lang Róbert