blogavatar

A Kaposvári Rákóczi FC blogja. A somogyi megyeszékhely labdarúgó csapata jelenleg az NB III. Nyugati csoportjában szerepel, de a vezetőség, a szakmai stáb valamint a játékosok is mindent megtesznek azért, hogy a jövőben újra magasabb osztályban szerepelhessen a klub.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

NB III. (36),Kaposvár (35),foci (33),Kaposvári Rákóczi FC (30),Rákóczi (27),labdarúgás (24),Nyugaticsoport (24),Rákóczi FC (20),győzelem (19),hajrákóczi (18),magyarfoci (14),U19 (9),BFLA (8),utánpótlás (8),U17 (8),U15 (8),upfoci (8),NB II. (8),előzetes (8),NB I. (7),U16 (7),U14 (7),bronzérem (6),Nyugati csoport (6),vereség (6),Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (5),további eredmények (5),Hujber Tamás (5),eredmények (4),Bene Ferenc (4),harmadik hely (4),MLSZ (4),Komárom (4),galéria (4),Nyugaticsport (4),soccer (4),up (3),Bene Akadémia (3),dobogó (3),Kecskemét (3),29. forduló (3),Pécs (3),Ajka (3),III. ker. TVE (3),Artner Tamás (3),gól (3),bajnokcsapat (3),tabella (3),Diósd (3),gólkirály (3),3 pont (3),NB III (3),sport (3),fotó (2),FC Ajka (2),NB III. (2),bentmaradás (2),változás (2),27. forduló (2),Szakály Attila (2),Csepel (2),stadion (2),DVTK (2),Vác (2),football (2),eztörtént (2),bajnokság (2),Felcsút (2),Labdarúgás (2),három pont (2),30. forduló (2),széria (2),Újpest (2),döntetlen (2),bajnoki cím (2),Érdi VSE (2),Érd (2),fotók (2),Veszprém (2),cél a bajnoki cím (2),bajnok (2),kiállítás (2),Székesfehérvár (2),3 (2),visszaszámlálás (2),akadémia (2),NB III. Nyugati csoport (2),Komárom VSE (2),Videoton (2),Gyirmót FC Győr II. (2),Ivancsics Gellért (2),győzni szeretnénk (2),blog (2),Hévíz (2),PMFC (2),Puskás Akadémia FC II (1),Waltner Róbert (1),harmadikhely (1),nevezés (1),Videoton II. (1),U18 (1),Konrád László (1),Koprivinca (1),edzőmeccsek (1),Lang Róbert (1),Nagy Krisztián (1),siker (1),Szentlőrinc (1),videó (1),PAFC (1),Puskás Akadémia (1),31. forduló (1),első hely (1),Kaposvári Rákóczi BFLA (1),sorozat (1),Lendva (1),utolsó bajnoki (1),éremátadás (1),magyar futball (1),szezonzáró (1),felkészülés (1),horvát (1),Kollega Krisztián (1),Pintér András (1),Nagy Krisztián (1),záróforduló (1),értékelő (1),erősítés (1),Andorka Péter (1),Fodor Marcell (1),szerződés (1),új igazolás (1),Bene Ferenc (1),NB I (1),Lang Róbert fotó (1),labdarúgs (1),NB II (1),gólzápor (1),Gyirmót II. (1),Langfotó (1),Győr (1),Csorna (1),játékosok (1),elmaradt (1),Cseri út (1),Miskolc (1),Grosics Akadémia (1),jó sorotat (1),győzelmi széria (1),szlovén (1),elmaradt meccs (1),Rákózci (1),ünneplés (1),szezonzárás (1),vége (1),Hadaró Valentin (1),Gyirmót II (1),szépvoltfiúk (1),NB3 (1),meglepetés (1),Wlatner Róbert (1),futball (1),győznikéne (1),egypont (1),sokhelyzetkimaradt (1),góltkénelőni (1),Meglepetés (1),Fricska (1),hárompont (1),U16ű (1),nyernikell (1),Kaposvári Rákóczi FC (1),negyedik hely (1),Budapest Honvéd II (1),Labdarúgó Akadémia (1),gólzsák (1),Illés Akadémia (1),SZEOL (1),Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (1),magyar foci (1),húsvét (1),menetrend (1),Kaposvári Rákóczi (1),ezttörtént (1),nemtréfa (1),stadionfelújítás (1),Rákóczi-stadion (1),modernizálás (1),visszavágó (1),felújítás (1),meghívás (1),elindult (1),vacsora (1),beszálló (1),titok (1),piros lap (1),sajtó (1),sajtótájékoztató (1),esemény (1),pofon (1),rákóczifc (1),1 (1),eltiltás (1),Rákóczi (1),egynap (1),UTE (1),Haladás (1),Kaposfüred (1),harmadosztály (1),forduló (1),képek (1),Pál Tamás (1),Balajcza Szabolcs (1),toborzó (1),fiatalok (1),gyerekek (1),Balázs Benjámin (1),sportfotók (1),Kraci (1),Sopron (1),Magyar Labdarúgó Szövetség (1),Licenc (1),megvan (1),Ferencváros (1),Waltner-csapat (1),időpont (1),Videoton FC II. (1),FTC (1),Zsivoczky Péter (1),III. kerület (1),Budapest Honvéd (1),győzni akarunk (1),kell a három pont (1),Hajrákóczi (1),pedigjóvolt (1),ellenőr (1),Fegyelmi Bizottság (1),büntetés (1),pirotechnika (1),negyedikhely (1),Labdarúgó (1),labdarágás (1),start (1),csakamagyarfoci (1),mennyeibajnokság (1),nyugaticsoport (1),meccs (1),Akadémia (1),Vasas (1),III. ker (1),elsőre (1)

A Komárom okozta a forduló meglepetését

Arról már beszámoltunk, hogy csapatunk négygólos vereséget szenvedett Ajkán, de nézzük, hogyan alakultak a 33., utolsó előtti forduló eredményei.

A Komárom VSE a forduló meglepetését szolgáltatta azzal, hogy legyőzte a tabella második helyén álló Érdet. A Csorna–Budapest Honvéd II. és a Gyirmót II.–Csepel összecsapás is döntetlennel ért véget. Megszakadt a III. kerületiek kilenc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szeriája, hiszen Kenesei Krisztiánék nyerni tudtak a Hévíz ellen. A bajnok Győr a Sárvár ellen is begyűjtötte a három pontot, míg a diósdi együttes ezen a héten sem állt ki.

További eredmények: Videoton FC II.–VLS Veszprém 1–2, Komárom VSE–Érdi VSE 5–2, Csornai SE–Budapest Honvéd-MFA II. 2–2, III. ker. TVE–Hévíz SK 1–0, Diósd–Tarr Andráshida SC 0–3 (játék nélkül), Gyirmót FC Győr II.–Csepel FC 0–0, ETO FC Győr–Sárvár FC 2–0.

Tovább

Továbbra sem tudunk nyerni

A Hévíz látogatott együttesünkhöz az NB III. Nyugati csoportjának 26. fordulójában. Akárcsak az elmúlt két bajnokin, ezúttal is hiába alakítottunk ki számtalan helyzetet, nem tudtunk három pontot szerezni.

A hat mérkőzés óta nyeretlen vendégeken látszott, hogy egy pontért érkeztek Kaposvárra, s ezért minden meg is fognak tenni. A kaposváriak, akiknél kezdőként lépett pályára a 18 éves Szabó Alex, az első perctől irányították a mérkőzést, azonban továbbra is úgy tűnt el vannak átkozva a kapu előtt. Az első félórában csak kisebb, utána egyre nagyobb helyzetek maradtak ki, sem Mayer Milán, sem Nagy Krisztián, sem Ludánszki Bence nem tudta bevenni Jánosa kapuját. A 37. percben Pálfi Dávidot második sárgával kiállított a játékvezető, s ezt követően a vendégek minden erejükkel a védekezésre koncentráltak, így nem hozott gólt az első játékrész.
A második félidő két jó fejessel indult, de Szabó Alex és Kertész Tamás bólintása is Jánosában halt el. A folytatásban számos lehetősége puskáztunk el, ziccerben is hibáztak a játékosok, s a hajrára már egyre görcsösebbé vált a játékunk a nagy akarásnak köszönhetően. Hiába rohamoztunk, hiába lőttünk kapura, nem sikerült bevenni a már-már hősiesen védekező ellenfél kapuját. A Hévíz csapata, akárcsak ősszel, most is megfricskázott minket.

Artner Tamás: Elgondolkodtató, hogy majdnem hatvan percig emberelőnyben játszottunk és egy gólt sem tudunk szerezni. Nagy különbség van a játékosok hétközi és a hétvégi produktuma között, ennél többet érdemelne a vezetőség és a szurkolók is.

Szabó Imre: Sokat tettünk azért, hogy egy ponttal távozzunk. A mi helyzetünkben minden egyes apró sikernek óriási jelentősége van, főleg úgy, ha egy élcsapat otthonában érjük el. A találkozó egészét nézve szervezetten játszottunk, bizonyos szituációkban szerencsénk is volt, de ezen a mérkőzésen sokat tettünk azért, hogy pontot szerezzünk.

Kaposvári Rákóczi FC–Hévíz SK 0–0
Kaposvár, Cseri út, 200 néző. V.: Jakab G. (Molnár M., Schweinghardt).
Kaposvári Rákóczi FC: Gőcze – Szabó A., Ludánszki, Lakatos G. (Kertész, a szünetben) – Nagy J., Nagy K., Szakály A., Ivancsics, Hadaró – Mayer, Kollega K (Godzsajev-Telmán, 69. p.). Vezetőedző: Artner Tamás.
Hévíz SK: Jánosa – Bolla, Szabó B., Buzási, Keresztes (Czibor, 83. p.) – Szi, Horváth M. (Szántó, 84. p.), Horváth P., Nedelkó – Polareczki (Fujsz, 73. p.), Pálfi. Vezetőedző: Szabó Imre.
Kiállítva: Pálfi (37. p.).
Sárga lap: Pálfi (25. p.), Buzási (59. p.), Fujsz (91. p.).