blogavatar

A Kaposvári Rákóczi FC blogja. A somogyi megyeszékhely labdarúgó csapata jelenleg az NB III. Nyugati csoportjában szerepel, de a vezetőség, a szakmai stáb valamint a játékosok is mindent megtesznek azért, hogy a jövőben újra magasabb osztályban szerepelhessen a klub.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

NB III. (36),Kaposvár (35),foci (33),Kaposvári Rákóczi FC (30),Rákóczi (27),labdarúgás (24),Nyugaticsoport (24),Rákóczi FC (20),győzelem (19),hajrákóczi (18),magyarfoci (14),U19 (9),BFLA (8),utánpótlás (8),U17 (8),U15 (8),upfoci (8),NB II. (8),előzetes (8),NB I. (7),U16 (7),U14 (7),bronzérem (6),Nyugati csoport (6),vereség (6),Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (5),további eredmények (5),Hujber Tamás (5),eredmények (4),Bene Ferenc (4),harmadik hely (4),MLSZ (4),Komárom (4),galéria (4),Nyugaticsport (4),soccer (4),up (3),Bene Akadémia (3),dobogó (3),Kecskemét (3),29. forduló (3),Pécs (3),Ajka (3),III. ker. TVE (3),Artner Tamás (3),gól (3),bajnokcsapat (3),tabella (3),Diósd (3),gólkirály (3),3 pont (3),NB III (3),sport (3),fotó (2),FC Ajka (2),NB III. (2),bentmaradás (2),változás (2),27. forduló (2),Szakály Attila (2),Csepel (2),stadion (2),DVTK (2),Vác (2),football (2),eztörtént (2),bajnokság (2),Felcsút (2),Labdarúgás (2),három pont (2),30. forduló (2),széria (2),Újpest (2),döntetlen (2),bajnoki cím (2),Érdi VSE (2),Érd (2),fotók (2),Veszprém (2),cél a bajnoki cím (2),bajnok (2),kiállítás (2),Székesfehérvár (2),3 (2),visszaszámlálás (2),akadémia (2),NB III. Nyugati csoport (2),Komárom VSE (2),Videoton (2),Gyirmót FC Győr II. (2),Ivancsics Gellért (2),győzni szeretnénk (2),blog (2),Hévíz (2),PMFC (2),Puskás Akadémia FC II (1),Waltner Róbert (1),harmadikhely (1),nevezés (1),Videoton II. (1),U18 (1),Konrád László (1),Koprivinca (1),edzőmeccsek (1),Lang Róbert (1),Nagy Krisztián (1),siker (1),Szentlőrinc (1),videó (1),PAFC (1),Puskás Akadémia (1),31. forduló (1),első hely (1),Kaposvári Rákóczi BFLA (1),sorozat (1),Lendva (1),utolsó bajnoki (1),éremátadás (1),magyar futball (1),szezonzáró (1),felkészülés (1),horvát (1),Kollega Krisztián (1),Pintér András (1),Nagy Krisztián (1),záróforduló (1),értékelő (1),erősítés (1),Andorka Péter (1),Fodor Marcell (1),szerződés (1),új igazolás (1),Bene Ferenc (1),NB I (1),Lang Róbert fotó (1),labdarúgs (1),NB II (1),gólzápor (1),Gyirmót II. (1),Langfotó (1),Győr (1),Csorna (1),játékosok (1),elmaradt (1),Cseri út (1),Miskolc (1),Grosics Akadémia (1),jó sorotat (1),győzelmi széria (1),szlovén (1),elmaradt meccs (1),Rákózci (1),ünneplés (1),szezonzárás (1),vége (1),Hadaró Valentin (1),Gyirmót II (1),szépvoltfiúk (1),NB3 (1),meglepetés (1),Wlatner Róbert (1),futball (1),győznikéne (1),egypont (1),sokhelyzetkimaradt (1),góltkénelőni (1),Meglepetés (1),Fricska (1),hárompont (1),U16ű (1),nyernikell (1),Kaposvári Rákóczi FC (1),negyedik hely (1),Budapest Honvéd II (1),Labdarúgó Akadémia (1),gólzsák (1),Illés Akadémia (1),SZEOL (1),Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (1),magyar foci (1),húsvét (1),menetrend (1),Kaposvári Rákóczi (1),ezttörtént (1),nemtréfa (1),stadionfelújítás (1),Rákóczi-stadion (1),modernizálás (1),visszavágó (1),felújítás (1),meghívás (1),elindult (1),vacsora (1),beszálló (1),titok (1),piros lap (1),sajtó (1),sajtótájékoztató (1),esemény (1),pofon (1),rákóczifc (1),1 (1),eltiltás (1),Rákóczi (1),egynap (1),UTE (1),Haladás (1),Kaposfüred (1),harmadosztály (1),forduló (1),képek (1),Pál Tamás (1),Balajcza Szabolcs (1),toborzó (1),fiatalok (1),gyerekek (1),Balázs Benjámin (1),sportfotók (1),Kraci (1),Sopron (1),Magyar Labdarúgó Szövetség (1),Licenc (1),megvan (1),Ferencváros (1),Waltner-csapat (1),időpont (1),Videoton FC II. (1),FTC (1),Zsivoczky Péter (1),III. kerület (1),Budapest Honvéd (1),győzni akarunk (1),kell a három pont (1),Hajrákóczi (1),pedigjóvolt (1),ellenőr (1),Fegyelmi Bizottság (1),büntetés (1),pirotechnika (1),negyedikhely (1),Labdarúgó (1),labdarágás (1),start (1),csakamagyarfoci (1),mennyeibajnokság (1),nyugaticsoport (1),meccs (1),Akadémia (1),Vasas (1),III. ker (1),elsőre (1)

A Komárom okozta a forduló meglepetését

Arról már beszámoltunk, hogy csapatunk négygólos vereséget szenvedett Ajkán, de nézzük, hogyan alakultak a 33., utolsó előtti forduló eredményei.

A Komárom VSE a forduló meglepetését szolgáltatta azzal, hogy legyőzte a tabella második helyén álló Érdet. A Csorna–Budapest Honvéd II. és a Gyirmót II.–Csepel összecsapás is döntetlennel ért véget. Megszakadt a III. kerületiek kilenc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szeriája, hiszen Kenesei Krisztiánék nyerni tudtak a Hévíz ellen. A bajnok Győr a Sárvár ellen is begyűjtötte a három pontot, míg a diósdi együttes ezen a héten sem állt ki.

További eredmények: Videoton FC II.–VLS Veszprém 1–2, Komárom VSE–Érdi VSE 5–2, Csornai SE–Budapest Honvéd-MFA II. 2–2, III. ker. TVE–Hévíz SK 1–0, Diósd–Tarr Andráshida SC 0–3 (játék nélkül), Gyirmót FC Győr II.–Csepel FC 0–0, ETO FC Győr–Sárvár FC 2–0.

Tovább

A Komárom elleni mérkőzésünk képekben

galéria NB III. Nyugaticsoport 30. forduló Rákóczi FC Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC Komárom VSE Komárom győzelem fotók Lang Róbert

A kiváló képeket Lang Róbert készítette.

Tovább

Legyőztük a sereghajtót

A tabella utolsó helyén tanyázó Komáromot fogadtuk a Cseri úton a 30. fordulóban. Az első félidőben szerzett előnyünket a másodikban Nagy Krisztián duplázta meg, így újabb három ponttal gazdagodtunk.

NB III. Komárom Komárom VSE Rákóczi Kaposvár Rákóczi FC Kaposvári Rákóczi FC Szakály Attila Nagy Krisztián  győzelem Nyugaticsoport 30. forduló három pont 3 siker fotó

Szakály Attila (labdával) góljával szerzett vezetést a Rákóczi. Fotó: Lang Róbert

Kollega Krisztiánék már a találkozó elején ráerőltették akaratukat a komáromiakra, akik kontrákra rendezkedtek be. Szakály Attila és Pintér András révén két jó átlövéssel nyitottak a kaposváriak, s az első negyed óra végén a vezetést is megszerezték, mikor Ivancsics Gellért szöglete után Szakály Attila jutatta a hálóba a labdát. A középpályás két perccel később megduplázhatta volna az előnyt, de Szatmári Zoltán óriási bravúrral mentett, majd Hujber Tamás tűnt el a tizenhatoson belül, de néma maradt a játékvezető sípja. Az félidő utolsó percében Nagy János szabadrúgása jelentett veszélyt Szatmári Zoltán kapujára, aki újabb bravúrt mutatott be, így maradt az egygólos vezetés a szünetre.
A második félidőre mintha vért ivott volna a Komárom, már a saját térfelén letámadta a kaposváriakat, akiket meglepett a vendégek játékstílusa. Egy kontra végén Nagy Krisztián egy szép találattal megduplázta a hazai gólok számát, s így újabb három pontot gyűjtött be a Rákóczi, amely akár több góllal is nyerhetett volna a végig szervezetten, stílusoson futballozó Komárom ellen.

Artner Tamás: Egy nagyon kulturáltan és jól játszó csapattal találkoztunk, amelyen egyáltalán nem látszik, hogy szinte már kiesett a bajnokságból. Hullámzó volt a játékunk, az első félidőben volt huszonöt percünk, amit öröm volt nézni, aztán jött tizenöt, ami nem tetszett. Sajnos a két belső középpályásunk vírusos megbetegedéssel küzdött, ez érződött a teljesítményükön, Szakály Attilát le is kellett cserélnem, Pintér András szerencsére végig bírta, de ez rányomta a bélyegét a játékunkra. Ennek ellenére megérdemelten nyertünk, sőt a helyezetek alapján nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelmünk.

Bozsik Péter: Szinte minden héten az a sorsunk, hogy megveregetik a vállunkat, hogy milyen jó kis stílusos csapat vagyunk. Az átütőerő hiányzik támadójátékunkból, hátul pedig, ha egy kis hibát is vétünk, azt az ellenfél kihasználja, ez történt most is a második gólnál.

Kaposvári Rákóczi FC–Komárom VSE 2–0 (1–0)
Kaposvár, 130 néző. V.: Éreth (Legeza, Tinnyei).
Kaposvári Rákóczi FC: Slakta – Nagy J., Lakatos G., Szabó A., Hadaró – Nagy K., Szakály A. (Godzsajev-Telmán, 58. p.), Pintér A. Kollega K. (Zsivoczky, 72. p.) – Hujber (Mayer, 59. p.), Ivancsics. Vezetőedző: Artner Tamás.
Komárom VSE: Szatmári – Huszárik, Katona, Musitz, Módi – Végh B. – Sipőcz (Hajmási, 68. p.), Bán, Kovács I., Végh T. (Alasztics, 76. p.) – Solymos. Vezetőedző: Bozsik Péter.
Gólszerzők: Szakály A. (15. p.), Nagy K. (69. p.).
Sárga lap: Pintér A. (46 p.), Nagy K. (90. p.), illetve Végh B. (45. p.), Hajmási (82. p.).

Nagy János és Nagy Krisztián közös erővel szerez labdát. Fotó: Lang Róbert

Tovább

Három pont a cél a Komárom ellen

Szombaton 17 óra 30 perckor a sereghajtó Komárom együttesét fogadja a Kaposvári Rákóczi a labdarúgó NB III Nyugati csoportjában. A zöld-fehérek jó szériában várhatják a mérkőzést, hiszen egymás után háromszor is nyertek.

Négy mérkőzés óta veretlen a Rákóczi, és utóbbi három találkozóját megnyerte, ami jó előjel a sereghajtó elleni ütközet előtt. A Komárom ellen valószínűleg az első gól megszerzése lesz a legnehezebb, így erre készülnek a fiúk. Eltiltott nincs a csapatban; igaz, négy játékosnak is négy sárga lap áll a neve mellett, nekik vigyázniuk kell majd. Sérüléssel továbbra is csupán Ludánszki Bence bajlódik, a többiek Artner Tamás rendelkezésére állnak.
– Igazából én azt látom, hogy ebben az osztályban az ellenfelek nagyon készülnek belőlünk, főleg védekezésben. Én a Komárom ellen azt várom, mint a III. Kerület ellen, ott már a szurkolók elégedettek lehettek a játékkal és az eredménnyel is. Jó szériában van a csapat, a következő két forduló sorsdöntő lehet: ha ebből jól jövünk ki, akkor bizakodó leszek az utolsó öt mérkőzést illetően, mert akkor szerintem már nem fogunk kikapni – mondta csapatunk játékosa, Ivancsics Gellért.
A szebb napokat látott Komárom a tabella alján foglal helyet, és a bajnokság tisztes befejezése lehet a fő célja. Az együttes az eddigi 28 mérkőzéséből mindössze négyet nyert meg, és 16 pontot gyűjtött. Ennek ellenére figyelemre méltó, hogy két hete 1-0-ra győztek Sárváron, legutóbb pedig hazai pályán játszottak döntetlent a Csepellel. A két csapat őszi mérkőzését 2-0-ra nyerte a Rákóczi idegeben.
A találkozó, melyet a Twitter csatornánkon percről-percre közvetítűnk szombaton délután 17 óra 30 perckor kezdődik a Cseri úti pályán.

előzetes NB III.  Nyugaticsoport foci labdarúgás Komárom Rákóczi Kaposvári Rákóczi FC győzni szeretnénk Ivancsics Gellért