blogavatar

A Kaposvári Rákóczi FC blogja. A somogyi megyeszékhely labdarúgó csapata jelenleg az NB III. Nyugati csoportjában szerepel, de a vezetőség, a szakmai stáb valamint a játékosok is mindent megtesznek azért, hogy a jövőben újra magasabb osztályban szerepelhessen a klub.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

NB III. (36),Kaposvár (35),foci (33),Kaposvári Rákóczi FC (30),Rákóczi (27),labdarúgás (24),Nyugaticsoport (24),Rákóczi FC (20),győzelem (19),hajrákóczi (18),magyarfoci (14),U19 (9),BFLA (8),utánpótlás (8),U17 (8),U15 (8),upfoci (8),NB II. (8),előzetes (8),NB I. (7),U16 (7),U14 (7),bronzérem (6),Nyugati csoport (6),vereség (6),Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (5),további eredmények (5),Hujber Tamás (5),eredmények (4),Bene Ferenc (4),harmadik hely (4),MLSZ (4),Komárom (4),galéria (4),Nyugaticsport (4),soccer (4),up (3),Bene Akadémia (3),dobogó (3),Kecskemét (3),29. forduló (3),Pécs (3),Ajka (3),III. ker. TVE (3),Artner Tamás (3),gól (3),bajnokcsapat (3),tabella (3),Diósd (3),gólkirály (3),3 pont (3),NB III (3),sport (3),fotó (2),FC Ajka (2),NB III. (2),bentmaradás (2),változás (2),27. forduló (2),Szakály Attila (2),Csepel (2),stadion (2),DVTK (2),Vác (2),football (2),eztörtént (2),bajnokság (2),Felcsút (2),Labdarúgás (2),három pont (2),30. forduló (2),széria (2),Újpest (2),döntetlen (2),bajnoki cím (2),Érdi VSE (2),Érd (2),fotók (2),Veszprém (2),cél a bajnoki cím (2),bajnok (2),kiállítás (2),Székesfehérvár (2),3 (2),visszaszámlálás (2),akadémia (2),NB III. Nyugati csoport (2),Komárom VSE (2),Videoton (2),Gyirmót FC Győr II. (2),Ivancsics Gellért (2),győzni szeretnénk (2),blog (2),Hévíz (2),PMFC (2),Puskás Akadémia FC II (1),Waltner Róbert (1),harmadikhely (1),nevezés (1),Videoton II. (1),U18 (1),Konrád László (1),Koprivinca (1),edzőmeccsek (1),Lang Róbert (1),Nagy Krisztián (1),siker (1),Szentlőrinc (1),videó (1),PAFC (1),Puskás Akadémia (1),31. forduló (1),első hely (1),Kaposvári Rákóczi BFLA (1),sorozat (1),Lendva (1),utolsó bajnoki (1),éremátadás (1),magyar futball (1),szezonzáró (1),felkészülés (1),horvát (1),Kollega Krisztián (1),Pintér András (1),Nagy Krisztián (1),záróforduló (1),értékelő (1),erősítés (1),Andorka Péter (1),Fodor Marcell (1),szerződés (1),új igazolás (1),Bene Ferenc (1),NB I (1),Lang Róbert fotó (1),labdarúgs (1),NB II (1),gólzápor (1),Gyirmót II. (1),Langfotó (1),Győr (1),Csorna (1),játékosok (1),elmaradt (1),Cseri út (1),Miskolc (1),Grosics Akadémia (1),jó sorotat (1),győzelmi széria (1),szlovén (1),elmaradt meccs (1),Rákózci (1),ünneplés (1),szezonzárás (1),vége (1),Hadaró Valentin (1),Gyirmót II (1),szépvoltfiúk (1),NB3 (1),meglepetés (1),Wlatner Róbert (1),futball (1),győznikéne (1),egypont (1),sokhelyzetkimaradt (1),góltkénelőni (1),Meglepetés (1),Fricska (1),hárompont (1),U16ű (1),nyernikell (1),Kaposvári Rákóczi FC (1),negyedik hely (1),Budapest Honvéd II (1),Labdarúgó Akadémia (1),gólzsák (1),Illés Akadémia (1),SZEOL (1),Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (1),magyar foci (1),húsvét (1),menetrend (1),Kaposvári Rákóczi (1),ezttörtént (1),nemtréfa (1),stadionfelújítás (1),Rákóczi-stadion (1),modernizálás (1),visszavágó (1),felújítás (1),meghívás (1),elindult (1),vacsora (1),beszálló (1),titok (1),piros lap (1),sajtó (1),sajtótájékoztató (1),esemény (1),pofon (1),rákóczifc (1),1 (1),eltiltás (1),Rákóczi (1),egynap (1),UTE (1),Haladás (1),Kaposfüred (1),harmadosztály (1),forduló (1),képek (1),Pál Tamás (1),Balajcza Szabolcs (1),toborzó (1),fiatalok (1),gyerekek (1),Balázs Benjámin (1),sportfotók (1),Kraci (1),Sopron (1),Magyar Labdarúgó Szövetség (1),Licenc (1),megvan (1),Ferencváros (1),Waltner-csapat (1),időpont (1),Videoton FC II. (1),FTC (1),Zsivoczky Péter (1),III. kerület (1),Budapest Honvéd (1),győzni akarunk (1),kell a három pont (1),Hajrákóczi (1),pedigjóvolt (1),ellenőr (1),Fegyelmi Bizottság (1),büntetés (1),pirotechnika (1),negyedikhely (1),Labdarúgó (1),labdarágás (1),start (1),csakamagyarfoci (1),mennyeibajnokság (1),nyugaticsoport (1),meccs (1),Akadémia (1),Vasas (1),III. ker (1),elsőre (1)

Otthon tartotta a három pontot az Ajka

Az Ajka otthonában lépett pályára csapatunk a 33. fordulóban. A mérkőzés első félidejében a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, amelyet a másodikban megdupláztak, így pont nélkül térhettek haza Szakály Attiláék.

Az ajkaiak számára kezdődött jobban a találkozó, hiszen a hazaiak szerezték meg a vezetést az első negyed óra végén. Egy szöglet utáni csúsztatás az üresen álló Szabó Zsolthoz került, akinek nem volt nehéz dolga, s két méterről a kapuba passzolt (1–0). A gól után próbálta átvenni a mérkőzés irányítását a Rákóczi, s már-már mezőnyfölényben játszott, amit Szakály Attila lövései is jeleztek. Egy remek Pál Dávid beadása után viszont az érkező Kovács Gergő fejese a hálóban kötött ki (2–0), így a szünet előtt megduplázta előnyét az Ajka.
A második félidőben Hanzl Máté bombagóljával növelte tovább előnyét a Veszprém megyei együttes (3–0), a Rákóczi pedig harcosan ment előre a szépítésért, de Hujber Tamás lövése után óriási bravúrt mutatott be Balogh Márton kapus. Az utolsó percekben Lakatos Gergő begyűjtötte a második sárga lapját is, s az ebből adódó szabadrúgásból újra Hanzl Máté volt eredményes (4–0).
Csapatunk a vereség ellenére is az Ajka előtt végez majd a végelszámolásban.

Artner Tamás: Sajnos azt lehetett látni, hogy a harmadik hely megszerzésével jó néhány játékos úgy gondolta, hogy véget ért a szezon. A mérkőzésen alulmúltuk önmagunkat.

Rozmán László: Arra készültünk, hogy győzelemmel búcsúzunk a közönségünktől. Mindenki hozzátett a sikerhez, ami örömre ad okot.

FC Ajka–Kaposvári Rákóczi FC 4–0 (2–0)
Ajka, 300 néző. V.: Kovács G. (Reinicz, Schweighardt).
FC Ajka: Balogh M. – Köles, Kovács Gergő, Kozma, Fodor M. – Tölgyesi – Pál D., Hanzl, Szabó Zs. (Markó, 75. p.), Juhász D. (Kovács Gábor, 59. p.) – Balázs R. (Lőrinczy, 68. p.). Vezetőedző: Rozmán László.
Kaposvári Rákóczi FC: Gőcze – Nagy J., Lakatos G., Szabó A., Hadaró – Nagy K., Pintér A. (Mayer, 62. p.), Szakály A., Fonyódi (Ivancsics, a szünetben) – Kollega K. (Godzsajev-Telmán, 79. p.), Hujber. Vezetőedző: Artner Tamás.
Gólszerzők: Szabó Zs. (19. p.), Kovács G. (43. p.), Hanzl (60. és a 86. p.).
Kiállítva: Lakatos G. (85. p.).
Sárga lap: Szabó Zs. (51. p.), illetve Lakatos G. (72. p.).

Tovább

Ajkán is győzni szeretne a Rákóczi

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése alapján rangadó vár a Rákóczi csapatára a labdarúgó NB3 Nyugati csoportjának utolsó előtti fordulójában. A már biztosan bronzérmes kaposváriak a harmadik helyért sokáig harcoló Ajka otthonában lépnek pályára. A szombaton 18 órakor kezdődő találkozón a somogyiak célja az elmúlt hetek győzelmi sorozatának folytatása. A hátsérüléssel bajlódó Vadas Zalánon kivül mindenki bevetésre kész.

- Sajnos, elmaradt a múlt heti bajnoki mérkőzésünk, és egy csapatnak sem tesz jót, ha kimarad egy hét a bajnokságban. Jó sorozatban voltunk, vagyunk, már a miénk a bronzérem, így felszabadult, higgadt játékot várok a fiúktól Ajkán - mondta Artner Tamás vezetőedző.

A találkozóról a twitter és  a facebook oldalunkon tudósítunk.