blogavatar

A Kaposvári Rákóczi FC blogja. A somogyi megyeszékhely labdarúgó csapata jelenleg az NB III. Nyugati csoportjában szerepel, de a vezetőség, a szakmai stáb valamint a játékosok is mindent megtesznek azért, hogy a jövőben újra magasabb osztályban szerepelhessen a klub.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

NB III. (36),Kaposvár (35),foci (33),Kaposvári Rákóczi FC (30),Rákóczi (27),labdarúgás (24),Nyugaticsoport (24),Rákóczi FC (20),győzelem (19),hajrákóczi (18),magyarfoci (14),U19 (9),BFLA (8),utánpótlás (8),U17 (8),U15 (8),upfoci (8),NB II. (8),előzetes (8),NB I. (7),U16 (7),U14 (7),bronzérem (6),Nyugati csoport (6),vereség (6),Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (5),további eredmények (5),Hujber Tamás (5),eredmények (4),Bene Ferenc (4),harmadik hely (4),MLSZ (4),Komárom (4),galéria (4),Nyugaticsport (4),soccer (4),up (3),Bene Akadémia (3),dobogó (3),Kecskemét (3),29. forduló (3),Pécs (3),Ajka (3),III. ker. TVE (3),Artner Tamás (3),gól (3),bajnokcsapat (3),tabella (3),Diósd (3),gólkirály (3),3 pont (3),NB III (3),sport (3),fotó (2),FC Ajka (2),NB III. (2),bentmaradás (2),változás (2),27. forduló (2),Szakály Attila (2),Csepel (2),stadion (2),DVTK (2),Vác (2),football (2),eztörtént (2),bajnokság (2),Felcsút (2),Labdarúgás (2),három pont (2),30. forduló (2),széria (2),Újpest (2),döntetlen (2),bajnoki cím (2),Érdi VSE (2),Érd (2),fotók (2),Veszprém (2),cél a bajnoki cím (2),bajnok (2),kiállítás (2),Székesfehérvár (2),3 (2),visszaszámlálás (2),akadémia (2),NB III. Nyugati csoport (2),Komárom VSE (2),Videoton (2),Gyirmót FC Győr II. (2),Ivancsics Gellért (2),győzni szeretnénk (2),blog (2),Hévíz (2),PMFC (2),Puskás Akadémia FC II (1),Waltner Róbert (1),harmadikhely (1),nevezés (1),Videoton II. (1),U18 (1),Konrád László (1),Koprivinca (1),edzőmeccsek (1),Lang Róbert (1),Nagy Krisztián (1),siker (1),Szentlőrinc (1),videó (1),PAFC (1),Puskás Akadémia (1),31. forduló (1),első hely (1),Kaposvári Rákóczi BFLA (1),sorozat (1),Lendva (1),utolsó bajnoki (1),éremátadás (1),magyar futball (1),szezonzáró (1),felkészülés (1),horvát (1),Kollega Krisztián (1),Pintér András (1),Nagy Krisztián (1),záróforduló (1),értékelő (1),erősítés (1),Andorka Péter (1),Fodor Marcell (1),szerződés (1),új igazolás (1),Bene Ferenc (1),NB I (1),Lang Róbert fotó (1),labdarúgs (1),NB II (1),gólzápor (1),Gyirmót II. (1),Langfotó (1),Győr (1),Csorna (1),játékosok (1),elmaradt (1),Cseri út (1),Miskolc (1),Grosics Akadémia (1),jó sorotat (1),győzelmi széria (1),szlovén (1),elmaradt meccs (1),Rákózci (1),ünneplés (1),szezonzárás (1),vége (1),Hadaró Valentin (1),Gyirmót II (1),szépvoltfiúk (1),NB3 (1),meglepetés (1),Wlatner Róbert (1),futball (1),győznikéne (1),egypont (1),sokhelyzetkimaradt (1),góltkénelőni (1),Meglepetés (1),Fricska (1),hárompont (1),U16ű (1),nyernikell (1),Kaposvári Rákóczi FC (1),negyedik hely (1),Budapest Honvéd II (1),Labdarúgó Akadémia (1),gólzsák (1),Illés Akadémia (1),SZEOL (1),Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (1),magyar foci (1),húsvét (1),menetrend (1),Kaposvári Rákóczi (1),ezttörtént (1),nemtréfa (1),stadionfelújítás (1),Rákóczi-stadion (1),modernizálás (1),visszavágó (1),felújítás (1),meghívás (1),elindult (1),vacsora (1),beszálló (1),titok (1),piros lap (1),sajtó (1),sajtótájékoztató (1),esemény (1),pofon (1),rákóczifc (1),1 (1),eltiltás (1),Rákóczi (1),egynap (1),UTE (1),Haladás (1),Kaposfüred (1),harmadosztály (1),forduló (1),képek (1),Pál Tamás (1),Balajcza Szabolcs (1),toborzó (1),fiatalok (1),gyerekek (1),Balázs Benjámin (1),sportfotók (1),Kraci (1),Sopron (1),Magyar Labdarúgó Szövetség (1),Licenc (1),megvan (1),Ferencváros (1),Waltner-csapat (1),időpont (1),Videoton FC II. (1),FTC (1),Zsivoczky Péter (1),III. kerület (1),Budapest Honvéd (1),győzni akarunk (1),kell a három pont (1),Hajrákóczi (1),pedigjóvolt (1),ellenőr (1),Fegyelmi Bizottság (1),büntetés (1),pirotechnika (1),negyedikhely (1),Labdarúgó (1),labdarágás (1),start (1),csakamagyarfoci (1),mennyeibajnokság (1),nyugaticsoport (1),meccs (1),Akadémia (1),Vasas (1),III. ker (1),elsőre (1)

Elmaradt a Diósd elleni mérkőzésünk

Nem érkezett meg a Diósd csapata, így elmaradt csapatunk mérkőzése az NB III. Nyugati csoportjának 32. fordulójában.

NB III. Nyugaticsport elmaradt Diósd Rákóczi hajrákóczi Kaposvár Langfotó fotó foci 3 pont MLSZA várakozás percei egymás közti játékkal teltek.                                          Fotó: Lang Róbert

Már az előző héten érezni lehetett abból, hogy a diósdiak mérkőzése egy órás késéssel kezdődött el, hogy nincs minden a legnagyobb rendben a Pest megyei klubnál. A hírek szerint a játékosok járandóságuk elmaradása miatt nem akartak pályára lépni, ám végül mégis megrendezték a Csepel elleni találkozójukat. Ezen a héten azonban hiába várták őket Kaposváron.

– Ha most viccelni akarnék, akkor azt mondanám, hogy megvan sorozatban a hatodik győzelmünk is – mondta elszomorodva Artner Tamás, a Kaposvári Rákóczi FC vezetőedzője. – Sajnálom, hogy nem jött el az ellenfél, a játékosok becsülettel készültek egész héten, bíztunk abban, hogy egy jó mérkőzésen, sok gólt lőve kiszolgáljuk a közönséget. Emellett Hujber Tamást is szerettük volna a gólkirályi cím felé terelni.

A vezetőedző mellett a játékosok is csalódottak voltak, nem beszélve szurkolókról, akik feleslegesen látogattak ki a Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia centerpályájára. A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) versenyszabályzata szerint, ha a mérkőzés elmaradásában az egyik csapat vonatkozásában a versenyügyi felelősség megállapításra került, akkor a három bajnoki pontot 3–0-ás gólkülönbséggel a másik csapat javára kell igazolni. Ennek értelmében újabb három ponttal gazdagodott csapatunk, de ami a gólokat illeti, látatlanban is több lett volna ennél a szombati mérkőzésen. Bízzunk benne, hogy nem a gólkülönbség fog dönteni a harmadik hely sorsáról a szezon végén.

NB III. Nyugaticsport elmaradt Diósd Rákóczi hajrákóczi Kaposvár Langfotó fotó foci 3 pont MLSZA szurkolók hiába fáradtak ki a Cseri útra.                                                     Fotó: Lang Róbert

Tovább

Hujber és Hadaró góljaival gyűjtöttük be a három pontot

A tabella hatodik helyén álló Puskás Akadémia FC második csapata ellen lépett pályára csapatunk a 31. fordulóban. A kiegyenlített első félidő után a másodikban átvettük az irányítást, s győzelmet arattunk.

NB III. Nyugaticsoport Rákóczi FC Kaposvár Felcsút győzelem 3 pont harmadikhely Kaposvári Rákóczi FC Puskás Akadémia FC II

Fotó: pfla.hu

Jó iramban kezdődött a bajnoki találkozó, melyen az első lehetőség Kollega Krisztián előtt adódott, aki azonban érdekes körülmények között eltűnt a védők között a tizenhatoson belül. A második oldalon egy óriási helyzet után, mikor már Gőcze Gergő is verve volt, Szabó Alex tudott tisztázni a gólvonalról.
A második félidő elején átvette a mérkőzés irányítását csapatunk. A góllövőlistát vezető Hujber Tamás előbb fejjel, majd lábbal veszélyeztetett, előbbi mellé ment, másodiknál Varga Ádám védett. Az utolsó fél órába lépve végre góllá érett a fölényünk. Hadaró Valentint buktatták a büntetőterületen belül, a jogos tizenegyest Hujber Tamás értékesítette. Majd ismét Hadaró Valentin kért főszerepet, betört a tizenhatoson belülre, s jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot, megduplázva előnyünket.

A Felcsúton begyűjtött újabb három pont azt is jelenti, hogy immár hat mérkőzés óta veretlen a Rákóczi, s ebből az utolsó ötöt meg is nyerte. Mivel az Ajka meglepetésre kikapott ebben a fordulóban, már öt pont az előnyünk a harmadik helyért vívott küzdelemben.

Puskás Akadémia FC II.–Kaposvári Rákóczi FC 0–2 (0–0)
Felcsút, 200 néző. V.: Juhász B. (Király Zs., Molnár I.).
Puskás Akadémia FC II.: Varga Á. – Hudák, Szabó B. (Fodor, 68. p.), Pekár, Damásdi, De Oliveira, Tar, Forró, Keszi, Suscsák (Mezőssy, 55. p.), Kovács T. Vezetőedző: Bojan Lazics.
Kaposvári Rákóczi FC: Gőcze – Nagy J., Lakatos G., Szabó A., Hadaró – Nagy K. (Kertész, 71. p.), Pintér A., Szakály A., Kollega K. – Hujber (Fonyódi, 90. p.), Ivancsics (Godzsajev-Telmán, a szünetben). Vezetőedző: Artner Tamás.
Gólszerzők: Hujber (61. p.), Hadaró (75. p.).
Sárga lap: Pekár (31. p.), Szabó B. (60. p.), Hudák (91. p.).

Tovább

Újra győzelmet ünnepelhettünk Csepelen

A 27. fordulóban a Budapest Honvéd II. csapata ellen léptünk pályára a Csepel Stadionban, ahol három mérkőzést követően újra győzelemnek örülhettünk.

Jól kezdtük a mérkőzést, már az első tíz percben vezetést szerezhettünk volna, de Ivancsics Gellért buktatásáért megítélt büntetőt Szakály Attila csúnyán fölé rúgta. A hazaiak ezt követően Kovács Dániel átlövéséből megszerezték a vezetést (1–0), de nem törtünk meg a góltól, s küzdöttünk tovább. Ennek meglett az eredménye, hiszen Hujber Tamás beadását Szakály Attila jóvátéve hibáját a kapu közepébe lőtte. (1–1). Rózsahegyi kapufájánál szerencsénk volt, majd egy szép támadás végén pedig a vezetését is megszereztük. Hujber Tamás, Kollega Krisztián volt a labda útja, majd utóbbi lőtte ki a jobb felsőt (1–2). Kis híján kettővel növelhettük volna előnyünket, de Horváth András hatalmas bravúrral kiszedte Nagy Krisztián fejesét a bal felsőből. A félidő végén több helyzetet is kidolgoztak a fővárosiak, de újabb gól már nem esett ebben a játékrészben.
A második félidőben Kollega Krisztián bombagóljával növeltük előnyünket, majd a találkozó lefújása előtt kevéssel Pintér András öngólja izgalmassá tette az utolsó perceket, de újabb gól már nem esett a találkozón.

Artner Tamás: Jól felkészült Honvéddal találkoztunk, gyorsak és szervezettek voltak. Úgy érzem, hogy a helyzetek alapján még nagyobb különbséggel is megnyerhettük volna a mérkőzést.

Gálhidi György: Jobban játszott a Kaposvár. Az első félidőben a középpályán volt problémánk, nem tudtuk megállítani az ellenfelet. Nagy taktikai harc folyt, amiből mi kerültünk ki vesztesen. Több párharcot kellett volna nyerni és racionálisabban játszani.

Budapest Honvéd II.–Kaposvári Rákóczi FC 2–3 (1–2)
Budapest, Csepel Stadion, 30 néző. V.: Kátai (Ambrus, Pipicz).
Budapest Honvéd II.: Horváth A. – Csábi (Soós, 76. p.), Palmes, Márton, Máté – Rózsahegyi, Göblyös – Bíró (Erdős, 30. p.), Kovács D., Lukács – Tóth B. (Toth H., 59. p.) Vezetőedző: Gálhidi György.
Kaposvári Rákóczi FC: Gőcze – Nagy J., Szabó A., Vadas, Hadaró – Nagy K. (Vajda R., 65. p.), Szakály A., Pintér A., Ivancsics (Márton, 88. p.), Kollega K. (Hampuk, 72. p.) – Hujber. Vezetőedző: Artner Tamás.
Gólszerzők: Kovács D. (15. p.), Pintér A. (88. p. – öngól), illetve Szakály A. (17. p.), Kollega K. (29. és a 69. p.)
Sárga lap: Kollega K. (42. p.), Nagy K. (61. p.).