blogavatar

A Kaposvári Rákóczi FC blogja. A somogyi megyeszékhely labdarúgó csapata jelenleg az NB III. Nyugati csoportjában szerepel, de a vezetőség, a szakmai stáb valamint a játékosok is mindent megtesznek azért, hogy a jövőben újra magasabb osztályban szerepelhessen a klub.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

NB III. (37),Kaposvár (35),foci (33),Kaposvári Rákóczi FC (30),Rákóczi (27),labdarúgás (24),Nyugaticsoport (24),Rákóczi FC (20),győzelem (19),hajrákóczi (19),magyarfoci (14),U19 (9),U17 (8),BFLA (8),U15 (8),utánpótlás (8),NB II. (8),upfoci (8),előzetes (8),NB I. (7),U16 (7),U14 (7),Nyugati csoport (6),vereség (6),bronzérem (6),Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (5),Hujber Tamás (5),további eredmények (5),Komárom (4),Bene Ferenc (4),Artner Tamás (4),eredmények (4),MLSZ (4),harmadik hely (4),galéria (4),Nyugaticsport (4),soccer (4),Pécs (3),Kecskemét (3),sport (3),29. forduló (3),Bene Akadémia (3),III. ker. TVE (3),gólkirály (3),gól (3),Ajka (3),dobogó (3),up (3),bajnokcsapat (3),NB III (3),3 pont (3),Diósd (3),tabella (3),Szakály Attila (2),27. forduló (2),Csepel (2),bentmaradás (2),változás (2),30. forduló (2),NB III. (2),fotó (2),stadion (2),FC Ajka (2),Labdarúgás (2),döntetlen (2),széria (2),Felcsút (2),bajnokság (2),football (2),három pont (2),Újpest (2),eztörtént (2),DVTK (2),Vác (2),Gyirmót FC Győr II. (2),3 (2),kiállítás (2),visszaszámlálás (2),felkészülés (2),Érd (2),Érdi VSE (2),akadémia (2),bajnok (2),győzni szeretnénk (2),Videoton (2),Veszprém (2),NB III. Nyugati csoport (2),cél a bajnoki cím (2),bajnoki cím (2),Székesfehérvár (2),fotók (2),PMFC (2),blog (2),Hévíz (2),Ivancsics Gellért (2),Komárom VSE (2),Videoton II. (1),Nagy Krisztián (1),Puskás Akadémia FC II (1),Lang Róbert (1),nevezés (1),harmadikhely (1),siker (1),előszezon (1),U18 (1),sorozat (1),edzőmeccsek (1),Koprivinca (1),első hely (1),Kaposvári Rákóczi BFLA (1),31. forduló (1),PAFC (1),Konrád László (1),Puskás Akadémia (1),videó (1),Waltner Róbert (1),elmaradt meccs (1),horvát (1),éremátadás (1),Lang Róbert fotó (1),magyar futball (1),utolsó bajnoki (1),záróforduló (1),gólzápor (1),Kollega Krisztián (1),Pintér András (1),Nagy Krisztián (1),szezonzáró (1),értékelő (1),Andorka Péter (1),Fodor Marcell (1),szerződés (1),új igazolás (1),Bene Ferenc (1),NB I (1),erősítés (1),labdarúgs (1),NB II (1),Gyirmót II. (1),vége (1),Langfotó (1),Győr (1),Csorna (1),Szentlőrinc (1),elmaradt (1),Cseri út (1),Miskolc (1),Grosics Akadémia (1),jó sorotat (1),győzelmi széria (1),játékosok (1),Lendva (1),Hadaró Valentin (1),ünneplés (1),Rákózci (1),szezonzárás (1),Gyirmót II (1),meglepetés (1),szlovén (1),szépvoltfiúk (1),NB3 (1),Wlatner Róbert (1),futball (1),győznikéne (1),egypont (1),sokhelyzetkimaradt (1),góltkénelőni (1),Meglepetés (1),Fricska (1),hárompont (1),U16ű (1),nyernikell (1),Kaposvári Rákóczi FC (1),negyedik hely (1),Budapest Honvéd II (1),Labdarúgó Akadémia (1),gólzsák (1),Illés Akadémia (1),SZEOL (1),Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia (1),magyar foci (1),húsvét (1),menetrend (1),Kaposvári Rákóczi (1),ezttörtént (1),nemtréfa (1),stadionfelújítás (1),Rákóczi-stadion (1),modernizálás (1),visszavágó (1),felújítás (1),meghívás (1),elindult (1),vacsora (1),beszálló (1),titok (1),piros lap (1),sajtó (1),sajtótájékoztató (1),esemény (1),pofon (1),rákóczifc (1),1 (1),eltiltás (1),Rákóczi (1),egynap (1),UTE (1),Haladás (1),Kaposfüred (1),harmadosztály (1),forduló (1),képek (1),Pál Tamás (1),Balajcza Szabolcs (1),toborzó (1),fiatalok (1),gyerekek (1),Balázs Benjámin (1),sportfotók (1),Kraci (1),Sopron (1),Magyar Labdarúgó Szövetség (1),Licenc (1),megvan (1),Ferencváros (1),Waltner-csapat (1),időpont (1),Videoton FC II. (1),FTC (1),Zsivoczky Péter (1),III. kerület (1),Budapest Honvéd (1),győzni akarunk (1),kell a három pont (1),Hajrákóczi (1),pedigjóvolt (1),ellenőr (1),Fegyelmi Bizottság (1),büntetés (1),pirotechnika (1),negyedikhely (1),Labdarúgó (1),labdarágás (1),start (1),csakamagyarfoci (1),mennyeibajnokság (1),nyugaticsoport (1),meccs (1),Akadémia (1),Vasas (1),III. ker (1),elsőre (1)

Megvannak a dobogósok – miénk a harmadik hely

Ahogyan arra előzetesen számítani lehetett, már két fordulóval a bajnokság vége előtt kialakult a dobogósok sorrendje. A győriek hazai pályán legyőzték a szomszédvár Csornát, így az első helyen végeztek, s a következő szezont már a másodosztályban kezdhetik. A Érd kiütéses győzelmet aratott a Videoton fiókcsapata felett, de az már korábban biztossá vált, hogy Limperger Zsolt együttese a második helyen zár. Számunkra kedvezően alakult az Ajka csepeli vendégjátéka, hiszen a nemrég edzőváltáson átesett Veszprém megyeiek meglepetésre kikaptak, igaz a fővárosiak a 92. percben szerezték a három pontot, s a mi harmadik helyünket jelentő találatot. Mint arról beszámoltunk a Diósd nem utazott el, így elmaradt a mérkőzésünk, az MLSZ még nem határozott, de a versenyszabályzata szerint, ha a mérkőzés elmaradásában az egyik csapat vonatkozásában a versenyügyi felelősség megállapításra került, akkor a három bajnoki pontot 3–0-ás gólkülönbséggel a másik csapat javára kell igazolni. Ennek értelmében az előnyünk nyolc pontra nő, így már nem lesz ki-ki mérkőzés a következő fordulóban az Ajka elleni bajnokink.

Az NB III. Nyugati csoport 32. fordulójának további eredményei: VLS Veszprém–III. ker. TVE 2–0, Csepel FC–FC Ajka 1–0, Hévíz SK–Budapest Honvéd-MFA. II. 0–0, Sárvár FC–Gyirmót FC Győr II. 2–0, Tarr Andráshida SC–Puskás Akadémia FC II. 1–3, Érdi VSE–Videoton FC II. 5–1, ETO FC Győr–Csornai SE 2–1. A Komárom VSE csapata szabadnapos volt.

NB III. Kaposvár Győr bajnok Érd Csorna Diósd elmaradt meccs bronzérem bajnokság foci labdarúgás Nyugaticsoport szépvoltfiúk Ajka

A tabellában még nem szerepel a Kaposvári Rákóczi FC–Diósd mérkőzés, mivel hivatalos döntés egyelőre nem született.

Tovább

Nem érdemeltünk vereséget

Rákóczi Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC Érdi VSE NB III. Nyugaticsoport vereség sport labdarúgás foci

A listavezető Érdet látogatott Kaposvárra az NB III. Nyugati csoportjának 24. fordulójában. A forduló rangadója igen színvonalas mérkőzést hozott, melyet egy pontrúgás döntött el.

Ahogy azt előzetesen vártuk igen jó iramot hozott a forduló rangadója. Csapatunk bátran nekiment ellenfelének, uralta a játékot. Szakály Attila szabadrúgása tesztelte először a vendégek kapusát, aki nagy bravúrral védett, majd Mayer Milán fejesével a vezetést is megszereztük, de les miatt érvénytelenítette a gólt Zierkelbach játékvezető, de továbbra is lendületben maradtunk, Kollega Krisztián szinte tarthatatlan volt az érdi védők számára, de középpályásunk lövései nem találtak célt. Az érdiek azonban szinte a semmiből egyenlítettek: Koós szabadrúgása után Bozsoki fejelt a kapufa segítségével a hálóba (1–0). Nem törte meg a bekapott góltól a lendületünk, azonban hiába alakítottak ki számtalan helyzetet Hadaróék, a szünetig nem találtak rést az érdi védelmen.
Nagy elánnal kezdte a második félidőt a Rákóczi, Artner Tamás a szünetben igen feltüzelhette a játékosokat, akik sorra dolgozták ki a lehetőségeket. Mindjárt az első percben Szakály Attila megpattanó lövése a kapufáról vágódott ki, Kollega Krisztián pedig óriási helyzetben gurított mellé. Sokkal frissebbnek tűnt a Rákóczi, de hiába érkezett a pályára Hujber Tamást és Kertész Tamás, nem tudtunk a kapuba találni, pedig Kertész és Mayer is csak centikkel tévesztett célt. A hajrára igen feszülté vált a találkozó, egy utánrúgás miatt Pintér András kiállították, de ezután is mindent megtettünk az egyenlítésért, s egyáltalán nem érdemeltünk vereséget.

Arnter Tamás: Egy agyonnyert mérkőzést veszítettünk el a bajnokság egyik esélye ellen. Nem véletlenül állnak ott, mert egy rafinált, jól összerakott társaság. Ennek ellenére a csapatom kilencven percen keresztül dominált. Óriási fölényben játszottunk, az ellenfél a második félidőben nem lépte át a félpályát. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de a kapu előtt nem hoztunk jó döntéseket.

Limperger Zsolt: Nem játszottunk jól, de küzdeni akarásból jelesre vizsgázott a csapat. Amit a múlt héten, a Csepel ellen elvett tőlünk a sors, most visszaadta és a szerencse is velünk volt.

Kaposvári Rákóczi FC–Érdi VSE 0–1 (0–1)
Kaposvár, Cseri út, 300 néző. V.: Zierkelbach (Éles, Legeza).
Kaposvári Rákóczi FC: Gőcze – Nagy J., Lakatos G., Ludánszki, Hadaró, – Nagy K. (Kertész, 69. p.), Ivancsics (Hujber, 57 p.), Pintér A., Szakály A., Kollega K.  – Mayer. Vezetőedző: Artner Tamás.
Érdi VSE: Kertész – Ország, Bozsoki, Csiszár, Németh G. – Koós (Hegedűs N. 81. p.), Kónya, Pallagi, Melczer –Kelemen (Tárkányi, 74. p.), Balázsovics (Pintér N., 61. p.). Vezetőedző: Limperger Zsolt.
Gólszerző: Bozsoki (31. p.).
Kiállítva: Pintér A. (90. p.).
Sárga lap: Pintér A. (35. p.), Ludánszki (48. p.), Mayer (87. p.) illetve Ország (15. p.), Kelemen (68. p.), Pallagi (87. p.).

Fotók: Lang Róbert

#hajrákóczi

Tovább

Visszavágnánk az érdieknek

A listavezető Érdi VSE együttesét fogadjuk vasárnap 16 órától a kaposvári Cseri úti sportcentrumban az NB III. Nyugati csoportjának 24. fordulóban. A érdiek, mivel az MLSZ első fokon kizárta a Tatabányát, újra a tabella élére kerültek, azonban ebben az évben már két mérkőzésen, az Ajka és a Győr ellen is vesztesen hagyták el a pályát. A korábbi ferencvárosi labdarúgó, Limperger Zsolt csapatára azonban nagyon is oda kell figyelni, hiszen senki sem várta őket az élbolyba, ők mégis remekül szerepelnek. Ősszel mi is megtapasztalhattuk, hogy nem könnyű legyőzni őket, hiszen egy parázs hangulatú meccsen kaptunk ki, melyet Nagy János kiállítása és Hadaró Valentin sérülése miatt kilenc emberrel fejeztünk be. Így nem csoda, hogy fűti a vágy a tabella harmadik helyén álló kaposvári labdarúgókat, hogy revánsot vegyenek.

– Felkészültünk az ellenfélből, kielemeztük a játékukat, begyakoroltuk, hogy mit szeretnénk játszani ellenük – fogalmazott Artner Tamás, a Kaposvári Rákóczi FC vezetőedzője. – A labdarúgók jó állapotban vannak, esélyesként léphetünk pályára. Az Érd ebben az osztályban egy jó, egységes csapatnak számít, látszik rajtuk, hogy évek óta együtt futballoznak, komolyan kell őket venni. Ezen a mérkőzésen nagy lépést tehetünk afelé, hogy megközelítsük őket.

A mieink az előző héten nem léptek pályára a Tatabánya ellen a fentebb említett ok miatt, így egy héttel több idő állt Nagy Krisztiánék rendelkezésére, hogy felkészüljenek az Érd ellen. A mérkőzés pikantériájához még az is hozzátesz, hogy a góllövőlista éllovasa, a 15 találatnál járó Hujber Tamás a Rákóczi, míg az egy góllal lemaradó Melczer Vilmos az Érd színeiben lép pályára vasárnap, így az ő párharcuknak is szemtanúi lehetnek a kilátogató nézők.